ستاد اجرایی سومین جشنواره طرح و نقش فرش دستباف تشکیل جلسه داد

ستاد اجرایی سومین جشنواره طرح و نقش فرش دستباف تشکیل جلسه داد

جشنواره طرح و نقش در سطح کشوری در بین طراحان و نقاشان فرش دستباف به همت مرکز ملی فرش ایران و یاری انجمن های طراحان در سطح کشور برگزار می شود.

 

ستاد اجرایی سومین جشنواره طرح و نقش فرش دستباف تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ معاون تولید مرکز ملی فرش ایران در نشست ستاد اجرایی این جشنواره با اشاره به دستور جلسه مبنی بر تدوین فراخوان و انتخاب نماینده ها گفت: برای این مسابقه کشور به 12 منطقه تقسیم شده است. هر کدام از این استان های دوازده گانه به عنوان استان معین مسوولیت برگزاری این مسابقه را در سطح منطقه مورد نظر بر عهده خواهد داشت.

بر پایه این گزارش؛ استان های 12 گانه معین عبارتند از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، لرستان، کرمان، فارس، خراسان رضوی، گلستان، تهران، قم، اصفهان و خوزستان که هر کدام از این استان ها برخی از استان های مجاور را پوشش می دهند.

به گفته محسن حسن زاده، تا آخر فروردین ماه 94 مرحله منطقه ای این مسابقه در سطح استان های مورد نظر برگزار می شود.

کمیته های انتخاب در سطح منطقه مسوولیت جمع آوری و انتخاب آثار در منطقه تعیین شده را بر عهده دارند و آثار برای گزیتش وداوری نهایی در سطح کشوری تجمیع خواهند شد.

شایان ذکر است؛ ترکیب کمیته انتخاب آثار برای هر منطقه از رییس انجمن طراحان استان معین، نماینده انجمن طراحان از هر استان زیر مجموعه استان معین، رییس اداره فرش استان های معین به عنوان ناظر، تشکیل شده است.

مسابقه در دو سطح حرفه ای و دانشجویی در دو بخش طراحی و رنگ و نقطه برگزار می شود.

قابل توجه آنکه؛ آثار مورد پذیرش در دو شیوه طرح های گردان، شکسته و ذهنی پذیرفته می شوند.

در هر بخش به سه اثر برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد. همچنین جایزه ویژه هیات داوران به طرحی که دارای ابداع و نوآوری خاص باشد اعطا می شود.

گفتنی است؛ علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه جشنواره طرح و نقش فرش دستباف به شماره تلفن 22090837 تماس بگیرند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید