شهیدی که روز خبرنگار به نام او مزین و جاودانه شد

شهیدی که روز خبرنگار به نام او مزین و جاودانه شد

فرح ناز رافع درآستانه فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه، سال روز خبرنگار شهید محمود صارمی با صدور پیامی این روز را به‌تمامی فعالان عرصه رسانه و خبر تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران در متن این پیام آمده است:
هنگامی که روز شهادت یک خبرنگار، به عنوان روز خبرنگار" اعلام می‌شود، جایگاه والای انسان،  آن‌هم اصحاب قلم و رسانه در تاریخ یک کشور ثبت می‌گردد. هفدمم مرداد یادآور سال روز شهادت مرد عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، شهید محمود صارمی  است که سال ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف شهید شد. این روز مبارک فرصتی ست مغتنم برای قدردانی از شهدای قلم، اصحاب رسانه و کسانی که با احساس تعهد نسبت به جامعه، حرمت اخبار، حفظ صحت و انتشار سریع خبر بر عهده‌ی ایشان است .
رافع گفت: بحث اخلاق روزنامه‌نگاری از جمله مباحث مطرح در قلمرو دانش جامعه‌شناسی، علم ارتباطات و اخلاق کاربردی است و  تاکید قرآن بر توجه به منابع خبر و پرهیز از انتشار اخبار خصوصی و در بسیاری از سوره ها و آیات فراوان، آورده شده است.
وی افزود: خداوند در قرآن فرموده است؛ قول سدید بگویید تا خدا کار شما را اصلاح کند، بدان که تا سخن عادلانه بر زبان جاری نکنی خدا از تو چیزی را قبول نمی‌کند؛ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَقُولُ فِی کِتَابِهِ یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ قُولُوا قَوْلًا سَدِیداً  یُصْلِحْ لَکُمْ أَعْمالَکُمْ اعْلَمْ أَنَّهُ لَا یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنْکَ شَیْئاً حَتَّى تَقُولَ قَوْلًا عَدْلًا»؛یعنی خدا از ما هیچ چیزی را قبول نمی‌کند مگر اینکه قول سدید بگوییم زیرا خبر تاثیرگذار با حکمت، قول سدید، موعظه حسن و جدال احسن همراه است
رافع گفت: خبرنگار موفق باید کنجکاو، سریع در انعکاس خبر  پرسشگر، تحلیل گر، صادق، عادل و شجاع، دارای روابط عمومی بالا وعاشق حرفه و کار خود باشد جرا که استقلال فکری داشتن. توانایی تشخيص و جدا کردن اطلاعات مهم از غیر مهم از جمله محسنات یک خبرنگار است.
بر خود وظیفه می دانم به عنوان عضوی کوچک از جامعه هنرمند فرش دستباف ایران این روز رابه شما خبرنگاران پرتلاش و فعالان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی، تبریک و شادباش گفته و اعلام می کنم هنر _ صنعت فرش دستباف کشور همواره مرهون اطلاع رسانی دقیق و سریع شما بزرگواران خواهد بود . فرح ناز رافع

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید