نام گذاری یک چهار راه به نام

نام گذاری یک چهار راه به نام "چهار راه فرش" در اصفهان

به پیشنهاد اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان و تصویب شورای شهر اصفهان، چهار راه وحید، چهارراه فرش نامیده شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که فرش اصفهان یکی از شناخته‌ شده‌ترین صنایع دستی در دنیا بوده و مکتب اصفهان با پرورش برجسته‌ترین هنرمندان در هنر فرش دستباف ایران تأثیرگذار است، گفت: این مهم باعث شد تا شورای شهر به فکر نام گذاری یک هفته از سال به نام «هفته فرش» در تقویم مناسبت‌های شهری افتاده و شهرداری را ملزم به پیگیری برای ثبت یک روز به نام «روز فرش» در تقویم ملی کند.
وی با بیان این موضوع که از این پس نام چهار راه وحید، چهارراه فرش تعیین شده است این نام گذاری را یک فعالیت‌ ترویجی برای معرفی هرچه بیشتر فرش دستباف اصفهان دانست و خاطرنشان کرد: جلب توجه تمام ذی‌نفعان و ذی نفوذان برای حمایت از این هنر ملی و اثربخش، سبب شد تا در نهایت منجر به بهبود شرایط در ابعاد مختلف این هنر - صنعت شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: توجه به هنر- صنعت فرش دستباف سبب بهبود فضای کسب و کار و ارتقای اقتصاد  استان و شهر اصفهان خواهد شد.
ملت افزود: مجموعه ۲۵ میدان، چهارراه و سه‌راه از ناژوان تا خروجی رودخانه زاینده‌رود در شرق اصفهان که منتهی به حاشیه رودخانه می‌شود، به نام صنایع دستی اصفهان نام گذاری شده است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید