رئیس مرکز ملی فرش اعلام کرد: حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان فرش دستباف بابل

رئیس مرکز ملی فرش اعلام کرد: حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان فرش دستباف بابل

نشست گفت‌و‌گو پیرامون تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران، نماینده مردم بابل، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و معاون امور باز گانی و توسعه تجارت صمت استان در بابل برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش با هدف تثبیت اشتغال و جلوگیری از ریزش نیروی کار هنر صنعت-فرش دستباف، جلسه ای به دعوت  نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.
رافع با تاکید بر لزوم حمایت و تخصیص تسهیلات اشتغال روستایی فرش دستباف از طریق صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: اين طرح به منظور حمايت و ساماندهي در بخش توليد و راه اندازي کسب و کارهاي خرد، خصوصا در مناطق روستايي و محيط هاي خانگي پدید آمده است.
وی افزود:  با توجه به نقش حمایتی صندوق کارآفرینی امید، کسب و کارهای خرد و کوچک قادر هستند از این فرصت استفاده نمایند و در جهت توانمندسازی از آن بهره مند شوند.
رافع ادامه داد: هر طرح توجیهی در حوزه کارگاه‌های متمرکز و غیر متمرکز، کارگاه‌های قالیبافی، زنجیره ارزش فرش دستباف و ...وجود داشته باشد به آن مجوز داده خواهد شد.
 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از مشارکت  صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری، تسهیل و حمایت هرچه بیشتر از کارآفرینان فرش دستباف حوزه انتخابیه خود را در دستور کار قرار خواهیم داد و به همین منظور احداث مجتمع های قالی بافی، ایجاد شبكه تامين مواد اوليه مرغوب، شبكه صادرات فرش، برندسازی و اشتغال زایی را در اولویت برنامه ها خواهد بود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق بر توسعه و توانمندسازی جوامع روستایی و تثبیت اشتغال، تمرکز کرده و بخش عمده تسهیلات را در این مناطق پرداخت می کند.
در ادامه این نشست نمایندگان بخش خصوصی و تشکل ها به بیان مشکلات خوداشاره کردند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید