تشریح جزئیات طرح خرید تضمینی پیله از نوغانداران کمیته امداد امام خمینی(ره) در مرکز ملی فرش ایران

تشریح جزئیات طرح خرید تضمینی پیله از نوغانداران کمیته امداد امام خمینی(ره) در مرکز ملی فرش ایران

رئیس مرکز ملی فرش ایران: طرح خرید تضمینی پیله تر از مددجویان تحت پوشش گام بزرگی در رونق اقتصادی مناطق مربوطه و ایجاد انگیزه جهت افزایش تولید در سال های آتی را فراهم می سازد.در دیدار رئیس مرکز ملی فرش ایران با مدیر عامل شرکت صنعت آ...

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، مهدی ابراهیمی، مدیر عامل شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) "مشاور این مرکز  تقویت و رقابت پذیری محیط کسب و کار از طریق علائم و طرح ها" در دیدار با رئیس مرکز، آثار اجتماعی و نتایج طرح خرید تضمینی پیله از نوغانداران کمیته امداد امام خمینی(ره) را تشریح و افزود: با وجود ناملایمات در نوغانداری و صنایع جانبی ابریشم در طول سالیان گذشته، فعالیت نوغانداری به سبب مزیت های نسبی فراوان، هم چنان در سبد شغلی برخی از کشاورزان و روستائیان به ویژه در مناطق روستایی قرار دارد.
ابراهیمی گفت: در گذشته های دور صادرات ابریشم در ایران و علی الخصوص در استان گیلان بسیار رواج داشت اما این فعالیت از ابتدای دهه ۸۰ روبه افول گذاشت و هر سال شرایط نگران کننده تری را به خود  گرفت .
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)  با مشارکت شرکت صنعت آفرینان امداد، حمایت از نوغانداری و ورود به عرصه خرید تضمینی پیله تر از مددجویان را در دستور کار خود قرار داد و این مسئله باعث شد قیمت پیله تر ابریشم، منصفانه و عادلانه گردد و به تعادل برسد. به نحوی که با توجه به کیفیت پیله ها، قیمت از  بازه 12۰.۰۰۰ تومان تا 15۰.۰۰۰ تومان افزایش یافت.
ابراهیمی گفت:  کارخانه صنایع ابریشم گیلان واقع در صومعه سرا که بیش از 14 سال از تعطیلی این کارخانه بزرگ و مجهز می گذرد با توجه به حمایت، مساعدت و تاکید آیت الله رییسی مجدداً شروع به فعالیت نمود. و در همین راستا کارخانه صنایع ابریشم شرق گیلان واقع در لنگرود که در سال های گذشته به صورت فصلی فعالیت داشت با اجرای طرح خرید تضمینی پیله از نوغانداران کمیته امداد امام خمینی به کارخانه های فعال و در حال توسعه تبدیل شده اند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید