پیام تسلیت رئیس مرکز ملی فرش ایران در پی درگذشت سکینه حورسی/ فرمانده و راهبر زنان و مردان مدافع و بسیجی خرمشهر آسمانی شد / خونین شهر با تو آزاد شد

پیام تسلیت رئیس مرکز ملی فرش ایران در پی درگذشت سکینه حورسی/ فرمانده و راهبر زنان و مردان مدافع و بسیجی خرمشهر آسمانی شد / خونین شهر با تو آزاد شد

سکینه حورسی اسوه مقاومت زنان در ۴۵ روز مقاومت خرمشهر پس از سال‌ها تلاش صادقانه در مسیر دفاع از ارزش‌ها و اعتلای دستاورد‌های انقلاب اسلامی پس از چند روز بستری به دلیل ابتلا به کرونا دارفانی را وداع گفت و در خرمشهر به خاک سپرده شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، متن پیام فرح ناز رافع در سوگ به شرح زیر است: 
"روسری صورتی سرش کرده و مانتوی سیاه، روزهای بیابان وقتی دو هفته از جنگ گذشته بود، همه زن‌های محافظ مهمات، موهایشان را کوتاه‌کوتاه کردند: «تمام این مدت حمام نرفته بودیم، لباس‌هایمان هم لباس سربازی بود. کمرهایمان از کار سنگین سست شده بود ... این بود حماسه ی خونین شهر.
فرمانده بسیجی تو را همه‌به خاطر دارند در شهری كه گیسوان دختران و زنان به دست نامردان بریده شد و به عنوان نماد به دیوارهای شهر نصب  می شد. 
وقتی در مقاومت ۴۵ روز سخت و طاقت‌فرسای خرمشهر، شیرزنان و دختران تا پای جان دوشادوش برادران خود مقاومت نمودند تا آخرین لحظات، مادر، خواهر عزیز و مهربانم ما دخترکان جوجه بسیجی آن گونه که تو صدایمان می کردی، مامن  و پناه بودی.
او در رزمگاه رزم و حماسه با تمام مصائب و دشواری ها ظفرمندانه جنگید و تا آخرین لحظات به دفاع و یاری و مدد مردم بی‌پناه ادامه داد و حتی بعد از جنگ هم دست از تلاش و کوشش خود برنداشت و به مردم بی‌پناه و حاجتبمند یاری رساند.
فرمانده و اسطوره مقاومت زنان پس از جنگ در مبارزه با سرطان در خرمشهر دستگیر و پشتیبان زنان در آگاهی و درمان بود "سکینه حورسی و همسرش و چند عضو دیگر از خانواده‌اش از جمله بانوانی بود که توانست همراه با سایر خیرین و رزمندگان کلینیک مخصوص درمان جانبازان شیمیایی خرمشهر را راه‌اندازی کند".
بخت و اقبال بد مطلع شدم شیر زنی که جنگ تحمیلی نتوانست از پای درآوردش در اثر ابتلا به بیماری کرونا چشم از جهان فروبست، این ضایعه اسفناک را به رهبر معظم انقلاب، خانواده محترم حورسی، و تمامی هم ر‌زمان این بانوی شجاع و قهرمان تسلیت گفته و از خداوند متعال خواهان علو درجات و هم نشینی با سیدالشهدا (ع) و حضرت زهرا (س) را برای این بانوی عزت مند نیازمندم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید