نشست هم اندیشی رئیس مرکز ملی فرش ایران با مجموعه ی شرکت فرش دو رو گره نما و شرکت قالی شویی و تکمیل فرش مهباف در احمد آباد مستوفی

نشست هم اندیشی رئیس مرکز ملی فرش ایران با مجموعه ی شرکت فرش دو رو گره نما و شرکت قالی شویی و تکمیل فرش مهباف در احمد آباد مستوفی

رئیس مرکز ملی فرش ایران، به همراه مدیرکل اقتصادی استانداری، معاون فرماندار و اسلام شهر و معاون بازرگانی سازمان صمت استان تهران از شرکت فرش دو رو گره و مجموعه قالی شویی و تکمیل فرش مهباف در احمدآباد مستوفی تهران بازدید نمودند..

 

به گزارش مرکز ملی فرش ایران، در این دیدار که با حضور مدیرکل اقتصادی استانداری، معاون فرماندار و اسلام شهر و معاون بازرگانی سازمان صمت استان تهران برگزارشد، از روند تولید و تکمیلی دو مجموعه ی تخصصی فرش دستباف کشور بازدید بعمل آمد.
آرش حیدریان، تولید کننده فرش دستباف ایرانی و مدیر شرکت فرش دو رو گره نما ضمن تشریح عملکرد خود گفت: فرش حیدریان برندی با اصالت و هویت است و طراحی‌های داخلی و دکوراسیون را در دستور کار خود قرار می‌دهد.
وی گفت: فرش حیدریان با ۱۲۰ سال یکی از خانواده های قدیمی، در تجارت فرش ایرانی است. هرچند خاستگاه اصلی این برند منطقه چهار محال و بختیاری است، اما در دنیای تجارت، با توجه به نیاز بازار و سلیقه خریدار به سایر مناطق قالی بافی ایران ورود پیدا کرده‌اند تا قالی‌هایی مطابق با سلایق مختلف عرضه نماید.
وی افزود: وجه هنری فرش ایرانی، نسبت به سایر وجوه آن مغفول مانده، به طوری‌که در نظر عامه جنبه کاربردی آن مهم است و برای اهل فن نیز تجارت و صادرات قالی الویت تعیین کننده است. با این همه قالی و قالیبافی هنری کاربردی است و این به معنی آن است که بُعد هنری قالی به اندازه کاربرد آن اهمیت دارد؛ در واقع این هنرمندی استادان طراح و چیردستی استادان بافنده است که باعث شده تا قالی ایرانی در طول صدها سال ارزش و اعتبار جهانی خود را همچنان حفظ نماید.
صفری مدیر مجموعه قالی شویی تولید و تکمیل فرش مهباف گفت: تقویت و ایجاد مجتمع‌های قالی بافی در سبب خواهد شد تا کیفیت فرش تولیدی بالا رفته و سهم بیشتری در بازارهای جهانی به فرش استان و کشور اختصاص یابد. خواسته ما از دولت نگاه و رسیدگی ویژه به بیمه قالی بافان است.
گفتنی ست: در شرکت قالی شویی تولید و تکمیل فرش مهباف به عنوان یکی از مهم ترین و کیفی ترین قالی شویی های تهران، فرش های شخصی و صادراتی این برند مراحل تکمیل و شور مناسب را انجام داده و بسیاری از فرش های صادراتی دیگر نیز در این واحد شسته و عملیات تکمیلی اعم از پرداخت ودوگره زنی و .... بر روی فرش ها صورت می پذیرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید