دیدار نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران

دیدار نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران

نشست نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر شعار سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" صبح امروز در محل مرکز برگزار شد.

 

ه گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید بر لزوم حفظ جایگاه و ارزش فرش دستباف در وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با اشاره به درآمدزایی فرش دستباف و جایگاه مهم ارزآوری و اشتغال این هنر - صنعت پس از نفت، دولت و مجلس باید امکانات لازم را در جهت شکوفایی هرچه بیشتر این هنر – صنعت فراهم سازند.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها خواستار تسهیل و حمایت هرچه بیشتر از کارآفرینان فرش دستباف حوزه انتخابیه خود به خصوص احداث مجتمع های قالی بافی در استان شد.
رییس مرکز ملی فرش ایران، ضمن تشریح عملکرد و برنامه های اجرایی مرکز، درخواست حمایت، پشتیبانی و همراهی بیشتر مجلس شورای اسلامی به حوزه های گوناگون فرش دستباف را خواستار شدند.
تهیه تفاهم نامه با مشارکت صندوق کارآفرینی امید که زنجیره ارزش فرش از تولید نوغان، اصلاح نژاد دام  تا موضوع آموزش، توانمند سازی، اهدای تسهیلات و سایر مباحث مهم این حوزه را تحت پوشش قرار می دهد، هم چنین ایجاد نمایشگاه های تخصصی فرش دستباف با مشارکت بخش خصوصی و سایر موارد در این جلسه محور گفت و گو قرار گرفت.
نماینده مجلس شورای اسلامی با توجه به موضوعات مطرح شده گفت: ظرفیت های بسیاری در حوزه فرش دستباف وجود دارد که با توجه به کمک مجلس می توان در راستای اعتلای جایگاه فرش دستباف در بازارهای داخلی، جهانی و رونق تولید آن گام برداشت.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید