گفت و گویی فرشی با رییس اتحادیه صنف تولید کنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل

گفت و گویی فرشی با رییس اتحادیه صنف تولید کنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، رییس اتحادیه صنف تولید کنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل گفت: ما یک جموعه تولیدی هستیم که در استان اردبیل در زمینه ی تولید فرش های زیر انداز و تابلو فرش فعالیت می کنیم . 

وی گفت: کاری که ما در کارگاه انجام میدیم اینه که طرح و  نقش هایی که مورد پسند و  باب سلیقه ی مشتری است را تولید می کنیم و از نخ های دست ریس و رنگ های طبیعی و گیاهی در تولیدات خود استفاده می کنیم .

حسنی ادامه داد: ما در زمینه ی صادرات و فروش بصورت سراسری فعالیت می کنیم و افرادی هم داریم که محصولات مارا به کشور های دیگه صادر میکنند یعنی تولیدات مارا خودشان خریداری می کنند و به بازار جهانی عرضه می کنند و ما هم خیلی راضی هستیم خوب از کلیه تولیدات و محصولات ما تا به امروز هم استقبال خارجی و  هم داخلی هر میزان که سالانه تولید داشته باشیم شده است پس نارضایتی وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد : به نظرم مشکل عمده بازاریابی و فروش فرش ناشی از عدم شناخت سلیقه ی مشتریان هدف است که این امر با بکارگیری جوانان و تحصیل کردگان دانشگاهی رشته ی فرش و همچنین سایر رشته های مرتبط با بازرگانی به ساده ترین شکل ممکن قابل حل شدن است.

وی گفت: وقتی رنگ و طرح مورد پسند مشتری و سلیقه ی بازار در بافت فرش اعمال شود هیچ تولید کننده ای در زمینه فروش مشکل نخواهند داشت.

وی افزود: مجموعه تحت پوشش ما در حال حاضر 350 نفر بافنده دارد و تقریبا برای  2000 نفر اشتغالزایی کرده است که انشالله  تا 1402 قصد داریم این تعداد را به بیش از 3000 نفر برسانیم.

ایشان در پایان گفت: مشکل تامین مواد اولیه را با بازاریابی از استان های هم جوار به بهترین شکل ممکن رفع کردیم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید