افتتاح کارگاه پشم ریسی فرش دستباف در ایام دهه فجر

افتتاح کارگاه پشم ریسی فرش دستباف در ایام دهه فجر

 

به گزارش روابط عمومی مرکزملی فرش ایران، فرش دستباف به عنوان یکی از کالاهای مهم ، صادراتی و نماد ملت ایران محسوب می‌گردد که در سطح بین‌الملل شناخته شده و مورد تایید همگان است.
ایران در تولید و تجارت فرش دستباف جهان سهم بسزایی دارد که همین تاثیر و اهمیت باعث پیشرفت و پیشروی ایران در هنر -صنعت فرشبافی شده است از این رو در این گزارش قصد داریم تا به صنعت کلفت بافی فرش دستباف در ایران بپردازیم.
صنعت کلفت کشی تاکنون در برخی از شهرهای ایران رواج داشته است که با افتتاح کارخانه ی کلفت کشی استان آذربایجان شرقی این صنعت رونق بیشتری خواهد یافت.
کارخانه ی کلفت کشی این استان هم اکنون با ظرفیت یک تن در روز کار خود را شروع کرده است که با توجه به استفاده از دستگاه های بروز و با ظرفیت بالا و همچنین استفاده از پشم های درجه یک نخ های مرغوبی را تولید کرده است.
تولید نخ های با کیفیت در این استان باعث تمایل بیشتر قالیبافان به بافت فرش شده است که پیش بینی می شود این مهم باعث اقبال بیشتر خریداران شود.
لازم به ذکر است این کارخانه در حال حاضر روزی یک تن تولید دارد که برای این فرآیند 20 نفر بصورت مستقیم در این کارخانه مشغول بکار می باشند و این موضوع باعث کارآفرینی برای بیش از 2 هزار نفر به صورت فیر مستقیم شده است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید