برگزاری جلسه بررسی اساسنامه بنیاد طراحان فرش با حضور پیشکسوتان حوزه قلمی فرش دستباف

برگزاری جلسه بررسی اساسنامه بنیاد طراحان فرش با حضور پیشکسوتان حوزه قلمی فرش دستباف

جلسه بررسی اساسنامه بنیاد طراحان فرش با حضور پیشکسوتان حوزه قلمی فرش دستباف امروز مورخ 8/11/1399 برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این جلسه ابتدا رییس مرکز ملی فرش ایران ضمن اینکه از  تاسیس بنیاد طراحان فرش خبر داد گفت: اساسنامه انجمن طرحان و نقاشان قالی ایران با هدف حفظ جایگاه انجمن های طراحی در شهرستان و حفظ و ارتقاء منافع حقوقی و حقیقی، ارتباط مستقیم با بخش دولتی و رفع مشکلات طراحان و نقاشان فرش مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین افزود: فرش ایران با نقش و نگار خود هویت ایران را ماندگار ساخت.

در ادامه جلسه پیشکسوتان حوزه، ضمن ایراد توضیحات در خصوص جایگاه و وضعیت کنونی طراحی و نقاشی فرش دستباف مفاد اساسنامه را مورد بررسی قرار دادند.

در پایان جلسه فرح ناز رافع ضمن تشکر از حضور اساتید و هویت بخشی و ماندگاری فرش دستباف ایران با قلم پبشکسوتان و اساتید، بر ضرورت اثر بخش تشکیل بنیاد در حوزه سلیقه یابی، سلیقه سازی و خلق ارزش تاکید نمود و گفت: بیمه تکمیلی برای طراحان و نقاشان فرش دستباف ایران در دستور کار قرار داد.

در خاتمه مقرر شد: در جلسه بعد مفاد اساسنامه بنیاد، از سوی انجمن های طراحان و نقاشان تایید و جهت تشکیل مواد قانونی را طی نمایند.

پیشکسوتان حفظ و اعتلای جایگاه والای فرش دستباف ایران را با ارتقاء جایگاه متولی فرش ایران هم سو دانستند و بر ضرورت تغییر آن اصرار نمودند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید