رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: استفاده از ظرفیت های جوانان در توسعه صنعت فرش سنقر/از دیدن کار آفرینان جوان در سنقروکلیایی شگفت زده شدم

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: استفاده از ظرفیت های جوانان در توسعه صنعت فرش سنقر/از دیدن کار آفرینان جوان در سنقروکلیایی شگفت زده شدم

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با استفاده از ظرفیت جوانان میشود صنعت فرش سنقرو کلیایی را توسعه داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرحناز رافع در نشست فعالان صنعت فرش سنقروکلیایی که با حضور فرماندار سنقروکلیایی و معاون مدیر کل صمت استان کرمانشاه تشکیل شد اظهار کرد: برای پیشرفت صنعت فرش در این شهرستان و با توجه به ظرفیت آن در زمینه فرش بافی نیازمند همت جوانان و همیاری و همکاری مسئولین است.
رافع با اشاره به حاکم شدن یاس و نا امیدی بر صنعت فرش کشور بیان کرد: با توجه به شرایط و مشکلات و اثر گذاری آن بر صنعت فرش کشور فضای یاس و نا امیدی بر این صنعت حاکم شده اما در استان کرمانشاه این یاس و نا امیدی دیده نمی شود. 
وی با بیان اینکه در سفر به سنقروکلیایی و مشاهده جوانان فعال شگفت شده شدم افزود: با وجود کارگاه های فعال سطح شهر و مشاهده کار آفرینان جوان و تلاش گر قطعا آینده درخشانی در انتظار این شهرستان است. 
رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: لازمه اصلی در توسعه و پیشرفت این حوزه کسب تخصص ،تلاش مضاعف ، استفاده بیشتر از جوانان ، ایجاد مراکز متمرکز در شهرستان است.
وی تصریح کرد: برخی از مشکلات صنعت فرشبافی اعم از تسهیلات و بیمه بافندگان بر طرف شده و سعی در بهبود شرایط صادرات فرش و رونق این صنعت مهم در کشود داریم .
فرحناز رافع در ادامه تاکید کرد: تکمیل زنجیره مواد اولیه فرش دستباف و تمرکز روی برند شهرستان " فرش دستباف کلیایی" میتواند شرایط بهتری را برای این حوزه فراهم کند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید