رییس مرکز ملی فرش ایران در دیدار با فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی مطرح کرد: فرش سنقر و کلیایی دارای برند جهانی است

رییس مرکز ملی فرش ایران در دیدار با فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی مطرح کرد: فرش سنقر و کلیایی دارای برند جهانی است

 


به گزارش روابط‌عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع؛ رییس مرکز ملی فرش ایران در دیدار با فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی از توابع استان کرمانشاه، با بیان این مطلب که کرمانشاه در زمینه ایجاد زنجیره ارزش فرش اقدامات خوبی انجام داده، افزود: زمانی چرخه زنجیره ارزش فرش کامل می‌شود که کلیه حلقه‌های این زنجیره، از قبیل تامین مواد اولیه از پشم تا فرش، سورتینگ، شور، بازاریابی و فروش تکمیل شود.
رییس مرکز ملی فرش ایران در ادامه از حمایت‌های جدی این مرکز از فرش‌های بومی هر منطقه به ویژه فرش سنقر و کلیایی خبر داد و افزود: فرش سنقر و کلیایی در جهان شناخته شده است و باید همه دست‌به‌دست هم دهیم و مشکلات موجود را ازسر راه برداریم.
مهندس باقرخانی؛ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صمت استان نیز در این دیدار بر عزم جدی و اهتمام سازمان صمت برای رفع مشکلات پیش روی فرش بافان با همکاری مرکز ملی فرش ایران و نهادهای حمایتی خبر داد و افزود: فرش سنقر و کلیایی از سال 96 ثبت جهانی شده و این یک افتخار بزرگ برای منطقه است.
در ادامه سفر دوروزه رییس مرکز ملی فرش ایران به استان کرمانشاه؛ از کارگاه‌های غیرمتمرکز فرش خوش سلیقه، نقش آرا و شرکت فرش آمیتیس و تعاونی فرش سنقر و کلیایی بازدید نمودند و از نزدیک مشکلات فرش بافان را مورد بررسی قرار دادند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید