نهمین جلسه ستاد عالي راهبري فرش دستباف برگزار شد

نهمین جلسه ستاد عالي راهبري فرش دستباف برگزار شد

نهمین جلسه ستاد عالي راهبري فرش دستباف روز سه شنبه مورخ 23/10/1399 باحضور رییس مرکز ملی فرش ایران و اعضای ستاد در سالن جلسات این برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در ابتدای این جلسه میری نماینده اتحادیه صادرکنندگان و تولید کنندگان فرش دستباف گزارشی از جلسه اتحادیه صادرکنندگان فرش با مرکز پژوهش های مجلس درخصوص بررسی مسائل و مشکلات فرش دستباف با محورهای بودجه 1400، برنامه هفتم و مشکلات فرش تاکنون را بیان داشت .

وی گفت: در شورای بازرگانی چند جلسه با موضوع رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان فرش دستباف برگزار شد.

در ادامه فرح ناز رافع (رییس مرکز) با بیان گزارشی در خصوص اهم فعالیت های مرکز طی دو هفته اخیر گفت: مقام عالی وزارت تاکید بر خاص بودن موضوع  رفع تعهد ارزی فرش دستباف داشته اند و  پیشنهاد بسته حمایتی برای تعهد ارزی در جهت تسهیل گری برای صادرات بیشتر و واردات ارائه شده است.

وی افزود: جلسه ای با معاون توسعه و روابط کار، به منظور تسهیلات کالا ، طرح بزرگ و ملی را برگزار و مقرر شد پیرو این طرح پروژه ملی جایگزین پروژه استانی شود .

فرح ناز رافع ادامه داد: از دیگر اقدامات مرکز میتوان به برگزاری نشست با قرارگاه جهادی سردار شهید قاسم سلیمانی در استان خوزستان به جهت ایجاد اشتغال در استان­ها اشاره کرد که طی فراخوان و اعلام آمادگی از سوی متقاضیان پروژه راه اندازی شود.

در ادامه سخنان رافع، معاون امور تولید مرکز با شرح گزارش مختصری از روند پیشرفت ثبت نام بیمه قالیبافان افزود: طی دوهفته اخیر تفاهم نامه مابین مرکز ملی فرش ایران و صندوق روستائیان عشایر منعقد شده و فراخوان به استانها ارسال شده است و کارشناسان مرکز به­صورت هفتگی آمار متقاضیان را رصد می­کنند.

 بهرامی رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف ایران با اشاره به نشستی که با ستاد راهبردی سپاه برگزار شد افزود: ستاد راهبردی سپاه تمایل سرمایه گذاری در حوزه فرش دستباف را دارد.  

در پایان جلسه نماینده بانک مرکزی با بیان خلاصه ایی از صادرات ارزی سال 97 افزود: بانک مرکزی پیگیر رفع تعهد ارزی در این خصوص می باشد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید