رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد:  پوشش حداکثری قالی بافان (460000نفر) در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر / حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می¬شود

رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: پوشش حداکثری قالی بافان (460000نفر) در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر / حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می¬شود

رئیس مرکز ملی فرش ایران مزایای مستمری پیری، مستمری ازکار افتادگی کلی در اثر حادثه ناشی از کار، مزایای مستمری از کار افتادگی کلی غیر ناشی از کار و برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری از مزایای بیمه این صندوق برش...

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،  فرح ناز رافع در گفت و گو با خبرنگار شاتا اعلام کرد:  با هماهنگی های بعمل آمده با معاون اشتغال روستایی ریاست جمهوری مبنی بر حمایت حداکثری از فعالان عرصه تولید فرش دستباف امکان پوشش حداکثری قالی بافان (460000نفر) در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با شرایط جدید فراهم شده است .

رافع تاکید کرد: در تفاهم نامه منعقد شده مرکز با معاونت اشتغال روستایی ریاست جمهوری منعقد شده  ارائه خدمات بیمه اجتماعی در خصوص بازنشستگی، پیری از کارافتادگی کلی و فوت مشمولین مورد توافق قرار گرفته است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود،  حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می¬شود و کلیه افراد شاغل به شغل قالیبافی و یا حرفه¬های مرتبط با آن که ساکن شهرها باشند نیز علاوه بر روستاییان می¬توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

رافع تصریح کرد، نقل و انتقال بیمه پردازی از این بیمه با سایر بیمه¬ها نظیر سازمان تأمین اجتماعی، بیمه بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و بالعکس وفق قانون نقل و انتقال امکان-پذیر است.

رافع با بیان این موضوع که با توجه به پیگیری های بعمل آمده افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درصورت فعالیت در مشاغل فصلی نیاز به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تأمین اجتماعی ندارند، مزایای مستمری پیری، مستمری ازکار افتادگی کلی در اثر حادثه ناشی از کار، مزایای مستمری از کار افتادگی کلی غیر ناشی از کار و برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری  از مزایای بیمه این صندوق برشمرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید