پیام تبریک رییس مرکز ملی فرش ایران به مناسبت روز ملی صادرات

پیام تبریک رییس مرکز ملی فرش ایران به مناسبت روز ملی صادرات

 

به گزارش روابط‌عمومی مرکز ملی فرش ایران ، متن پیام فرح ناز رافع  به مناسبت روز ملی صادرات به این شرح است:
از مولفه های بارز فرهنگی – اجتماعی ایران، در هم تنیدگی عرصه های گوناگون زندگی مردم با وجوه کاربردی صنایع دستی به ویژه هنر فاخر فرش دستباف می باشد. 
شرایط گوناگون اقلیمی و زیست بوم فرهنگی در کشور ایران سبب بروز و ظهور هنرهای وقتی شده و تا امروز این پایداری را شاهد هستیم. 
فرش دستباف ایران به عنوان شاخص ترین هنر اصیل ایرانی تا امروز هم چنان کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خود را حفظ نموده و همانند تمامی ادوار پرجاذبه باقی مانده است و خود را به آیینه تمام نمای فرهنگ و هنر ایرانی تبدیل ساخته است و در صحنه های اقتصادی نیز منشاء خیر و برکات برای کشور عزیزمان بوده و هست. 
بر کسی پوشیده نیست که دیر زمانی فرش دستباف به عنوان مهم ترین کالای صادراتی غیر نفتی جایگاه ویژه ای در اقتصاد خانواده و کشور بر عهده داشت ، که این مهم جز با همت والای صادرکنندگان فرش دستباف کشور ممکن و میسر نمی شود. 
صادرات موتور محرکه اقتصاد و رمز تعالی کشور در بازارهای جهانی است. از این رو گرامیداشت روز صادرات، رویدادی مهم و حائز اهمیت در پاسداشت و قدرشناسی از کسانی است که در این عرصه به اعتلا و شکوفایی کشور خدمت می کنند. 
با حضور صادرکنندگان فرش دستباف در بازارهای جهانی می توان به بالندگی و تعالی کشورمان از طریق تعامل سازنده امیدوار بود. 
مرکز ملی فرش ایران بر این اعتقاد راسخ پایدار است که با استفاده از ظرفیت های صادرکنندگان به عنوان سربازان اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به افق های بلند مدت توسعه و سرفرازی فرش دستباف ایران دست یافت. 
توجه جدی به ظرفیت های فرهنگی – اقتصادی فرش دستباف و بهره بردن از منابع خدادادی کشورمان در سال مزین به شعار جهش تولید می تواند فرصت های بی بدیلی را در جاده شکوفایی ایران در اختیار صادرکنندگان بگذارد و گاهی موثر در تحقق پیشرفت های بلند مدت ایران اسلامی باشد. 
مرکز ملی فرش ایران برخود تکلیف می داند با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های خود دوشادوش تمامی ذینفعان فرش دستباف و به ویژه صادرکنندگان نسبت به رفع موانع آسان سازی فرآیندها و تنوع کنی ابزارهای مناسب برای حضور فرش موثر در بازارهای جهانی اقدام خواهد نمود. 
اینجانب به نمایندگی از تمامی صاحبان بر حق جامعه فرش دستباف، روز صادرات را به تمامی صادرکنندگان تبریک گفته و  از تلاش های بی وقفه سربازان اقتصادی کشور اعلام و برای همگان آرزوی توفیق روز افزون دارم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید