نشست نماینده مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران

نشست نماینده مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران

نشست نماینده مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی با رئیس مرکز ملی فرش ایران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران در این نشست آقای دکتر حاجی پور باتاکید بر لزوم حفظ جایگاه و ارزش فرش دستباف در وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به علاقه خریداران در دیگر کشورها دنیا به فرش دستباف ایران به عنوان صادرکننده می بایست در حفظ  ارزش فرش دستباف کوشا باشیم. با توجه به جایگاه فرش دستباف ایران در دنیا رقبا از نقش های فرش دستباف ما الگو برداری می کنند. ایشان یادآور شد هنوز تجار آمریکایی، اروپایی و  بسیاری دیگر از خریداران در دنیا به دنبال فرش دستباف ایران هستند. از این رو دولت باید فضایی خاص برای فرش دستباف مهیا کند. 
وی در ادامه با اشاره به درآمدزایی فرش دستباف در کنار پسته و زعفران و ..  و جایگاه مهم  ارز آوری این هنر - صنعت پس از نفت خاطر نشان کرد، دولت و مجلس باید امکانات لازم را در جهت شکوفایی هرچه بیشتر این هنر – صنعت در اختیار مردم قرار دهند.
نمایندن مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سال جهش تولید خواستار حمایت هرچه بیشتر از کارآفرینان این حوزه  در حوزه انتخابیه خود شد و با بیان اینکه کار آفرینی در این حوزه نیاز به برنامه ریزی کوتاه مدت ، عدم نیاز به سرمایه گذاری کلان ، رسیدن سریع به هدف و توانایی بالا برای پوشش خانواده های بد سرپرست یا بی سرپرست با کمترین امکانات در منزل ، از خانم رافع برنامه های لازم درخصوص تبدیل شدن این مرکز به سازمان ملی فرش دستباف را پیگیر شدند.
آقای دکتر حاجی پور در خاتمه عنوان کردند فرصت ها بسیار کوتاه است و باید نهایت تلاش خود را در جهت پیشرفت این هنر – صنعت بکار گیریم. ایشان در ادامه با توجه به اهمیت و جایگاه  مرکز ملی فرش ایران، بر تبدیل شدن مرکز به سازمان تاکید کردند.
خانم رافع رییس مرکز درخواست حمایت، پشتیبانی و همراهی بیشتر به حوزه های گوناگون فرش دستباف را خواستار شدند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید