استان زنجان بهترین گزینه برای راه اندازی نخستین پایانه صادراتی فرش دستباف کشور

استان زنجان بهترین گزینه برای راه اندازی نخستین پایانه صادراتی فرش دستباف کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: انتخاب استان زنجان جهت راه اندازی نخستین پایانه صادراتی فرش دستباف کشور بهترین انتخاب یود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دکتر محمد امید در جلسه کارگروه توسعه صادرات در استان زنجان افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در استان زنجان در بخش فرش و وجود 60 هزار بافنده در این استان حاکی از آن است که این استان محل مناسبی  جهت راه اندازی پایانه صادراتی فرش دستباف کشور می باشد.

وی یادآور شد: راه اندازی این پایانه صادراتی کمک خواهد کرد زنجیره تولید و صادرات فرش به هم متصل شده و تکمیل گردد.

امید در ادامه با اشاره به اضافه شدن 5/1 میلیون نفر از روستاییان به تعداد بیمه شدگان کشور اظهار داشت: در پی موافقت دولت و ریاست محترم جمهوری ، 5/1 میلیون نفر به جمع بیمه شدگان روستایی کشور افزوده شد.

وی افزود : تاکنون یک میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه روستایی بودند که با اضافه شدن این تعداد ، جمعیت افراد تحت پوشش بیمه روستایی کشور به 2 میلیون و 700 هزار نفر می رسد.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری عنوان کرد: مقرر گردیده سهم یکسال بیمه 5/1 میلیون نفر به میزان 1500 میلیارد تومان توسط دولت پرداخت و به صندوق بیمه روستاییان و عشایر پرداخت گردد.

وی در ادامه از کاهش نرخ بیکاری روستاییان در کشور طی سالهای اخیر خبر داد و عنوان کرد: سهم اشتغال روستاییان در کشور از 5 درصد در سال 95 به 30 درصد در سال 98 رسیده است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید