افتتاح اولین پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در استان زنجان

افتتاح اولین پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در استان زنجان

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با پیگیری های صورت گرفته نخستین پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در استان زنجان افتتاح می شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،  ناصر فغفوری گفت: با توجه به جایگاه صنعت فرش در کشور و توجه به صادرات غیر نفتی با نگاه فرش ، نیاز به احداث زیر ساخت های خاصی در سطح کشور بود که با توجه به پتانسیل استان زنجان در زمینه فرش و نزدیکی آن به استان های دارای پتانسیل همچون قم ، کردستان و تبریز ، پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در روز یکشنبه 13 مهر ماه با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران، مسئولین ملی و استانی در استان زنجان افتتاح می گردد.

وی یادآور شد: در راستای راه اندازی این پایانه صادراتی در زنجان ، زیر ساختهای لازم از قبیل دفاتر گمرکی ، دفاتر پستی ، دفاتر ارائه خدمات بازرگانی و حوزه حمل و نقل، زیر ساخت های نرم افزاری و دفاتر ارتباطی خارج از کشور ایجاد می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: هم اکنون دفاتر ارتباطی پایانه صادراتی فرش ایران با کشور های هند ، آلمان و کانادا آماده می باشد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان عنوان کرد: راه اندازی پایانه صادراتی فرش دستباف باعث می شود فرش کشور با نگاه صادراتی تولید شده و فرایند صادرات تسهیل گردد.

وی افزود : تمام تلاشمان بر این است که بتوانیم این مشوق ها و تسهیلات را به کلیه تجار کشور ارائه دهیم.

فغفوری اظهار داشت: فعالیت این پایانه صادراتی نقش بسیار موثری در جهش صادرات خواهد داشت که با استقرار آن در زنجان شاهد تحول این صنعت اعم از بافندگی ، رنگرزی و صادرات فرش خواهیم بود.

شایان ذکر است پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در استان زنجان در مساحتی بالغ بر 5 هزار متر مربع راه اندازی می گردد که دارای بخش های گالری ، سالن اجتماعات ، سالن مزایده ، کلاس های آموزشی و IT و واحدهای خدمات جانبی از قبیل رستوران، کافی شاپ و پشتیبانی از طریق 2 سایت اینترنتی داخلی و خارجی می باشد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید