تشکیل شورای تجارت خارجی و کمیته توسعه صادرات غیرنفتی در استان البرز

تشکیل شورای تجارت خارجی و کمیته توسعه صادرات غیرنفتی در استان البرز

کارگروه توسعه صادرات استان البرز به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و مسئولان استانداری البرز و سایر دستگاه های اجرایی در اتاق بازرگانی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در طی سال های اخیر، فروش فرش دستباف ایران در بازارهای جهانی روند کاهشی داشته است که تلاش برای بهبود وضعیت آن امری ضروری است. از این رو اهمیت ایجاد شبکه تامین مواد اولیه مرغوب، ایجاد مراکز خدمات تخصصی طراحی مبتنی بر بازار، ایجاد واحد تحقیق و توسعه با رویکرد نوآوری، ایجاد شبکه صادرات فرش با تاکید بر بازاریابی  و ایجاد مراکز توزیع جهت ساماندهی سیستم توزیع محصول و نیز ایجاد ساختار مدیریت هماهنگ بر زنجیره تامین از مهم ترین راهکارهای بهبود زنجیره ارزش می باشد.

در حاشیه برگزاری شورای تجارت خارجی و کمیته توسعه صادرات استان البرز فاز اول شرکت تعاونی فرش دستباف بهین صنعت هونامیک آن با حضور آقای دکتر زادبوم رییس کل سازمان توسعه تجارت و سرکار خانم رافع رییس مرکز ملی فرش ایران و رییس و معاونین سازمان صمت استان البرز افتتاح شد.

تعاونی یاد شده در فضایی به متراژ 1500 متر مربع و دارای سالن بافت  به متراژ 300 متر، همچنین فضایی به متراژ 200 متر که در آن واحد طراحی، انبار مواد اولیه و واحد تکمیلی فرش دستباف نسبت به ایجاد زنجیره ارزش فرش دستباف در روستای فرخ آباد شهرستان قزوین مشغول به فعالیت می باشد.

گفتنی است: با تکمیل زنجیره ارزش شرکت تعاونی فرش دستباف بهین صنعت هونامیک زمینه اشتغال 160 نفر به صورت مستقیم در دو شیفت کاری فراهم می شود.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید