در نشست فرح ناز رافع با هیئت مدیره انجمن طراحان و نقاشان فرش دستباف مطرح شد / جمع آوری و احیای نقشه های قدیمی و همکاری در جهت ثبت نقشه های موجود

در نشست فرح ناز رافع با هیئت مدیره انجمن طراحان و نقاشان فرش دستباف مطرح شد / جمع آوری و احیای نقشه های قدیمی و همکاری در جهت ثبت نقشه های موجود

رئیس مرکز ملی فرش در دیدار با طراحان فرش دستباف بر لزوم تغییر در شیوه تولید، ارائه و خلق ارزش فرش دستباف تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در ابتدای این نشست، رئیس مرکز ملی فرش ایران بر لزوم تغییر در شیوه تولید، ارائه و خلق ارزش با توجه به سلیقه مصرف کننده اشاره و تصریح کرد: تشکیل انجمن سراسری طراحان کشور را مد نظر داریم.

رافع بر ضرورت محتوا سازی برای فرش دستباف ایرانی باتوجه به پشتوانه تاریخی آن اشاره و گفت: به همین منظور تفاهم نامه ای با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امضا کرده‌ایم تا بتوانیم در حفظ و معرفی فرش گامی برداشته باشیم و ضمن ایجاد فرصت مطالعاتی با توجه به امکانات موجود، همکاری طرفین در برگزاری نمایشگاه ها، همایش‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: به همین منظور از تمامی عزیزان درخواست می کنم در معرفی و ایجاد زمینه برای تبادل محتویات و جمع آوری و بازسازی نقشه‌های قدیمی و اصیل با مرکز ملی فرش ایران همکاری کنند.

 رئیس انجمن طراحان تهران در این جلسه گزارش دو سالانه فعالیت های انجمن را ارائه کرد و افزود: در حال حاضر 313 طراح فرش جوان در استان تهران مشغول فعالیت هستند و حدود 10 دفتر طراحی نیز در این خصوص وجود دارد.

سارا میرنظامی ضمن اظهار علاقه در همکاری با مرکز ملی فرش ایران در جمع اوری و احیای نقشه های قدیمی و ثبت نقشه های موجود، درخواست کرد تا از امکانات در اختیار سازمان های دولتی و عمومی و یا خانه های قدیمی برای محل انجمن طراحان و فراهم آوردن فضایی مناسب برای افزایش مشارکت و تعامل بین هنرمندان استفاده شود.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید