10 تیرماه روز ملی صنعت و معدن گرامی باد

10 تیرماه روز ملی صنعت و معدن گرامی باد

دهم تیرماه، بر پایه‌ مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده ‌است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این روز فرصت مناسبی است تا به مهم‌ترین موتور محرکه‌ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود. چرا که این بخش در مقام عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه، نقش بسزائی دارد.

فرش، به عنوان ایرانی ترین کالایی که در کشور ما تولید می شود، نقش بسیار زیادی در اشتغال کشور دارد به صورتی که در حال حاضــــر دو و نیم میلیون نفر در حال فعالیت به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه حضور دارند و مشغول به کار هستند.

طیف عظیمی از مشاغل مانند رفوگری، رنگرزی، بافندگی، مرمت، طراحی و حتی بازاریابی و صادرات به خارج از کشور، نشان از تنوع شغلی و اهمیت بالای صنعت فرش دستباف است. اتحادیــه ها و تشکل های زیادی در این حرفه مشغول به کار هستند .

فرش دستباف ایرانی با مواد اولیه ایرانی یکی از ارزان ترین حوزه هایی است که می تواند برای اشتغال و کارآفرینی مناسب باشد. در حوزه فرش برای هر ایرانی امکان ایجاد اشتغال هست. این حوزه همواره نیازمند طراحان، فارغ التحصیلان به ویژه بانوان باذوق و هنرمند ایرانی است تا با دستان هـنـرمـنـدشــان نقش هایی از توانمندی در عرصه هنر رقم بزنند و در عرصه اقتصاد نقش آفرینی کنند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید