تفاهم نامه همکاری بین سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی و امور زندان های استان

تفاهم نامه همکاری بین سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی و امور زندان های استان

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در مراسم عقد تفاهم نامه بین سازمان و اداره کل امور زندان های استان از ثبت 2 برند ملی و جهانی فرش استان نام برد و گفت: بیش از 72 هزار نفر در حوزه فرش استان مشغول هستند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، غلام رضا بابایی در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با امور زندان های استان گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های دارای ظرفیت خوب در حوزه فرش دستباف با ثبت 2 برند ملی و جهانی می باشد که در این زمینه بیش از 72 هزار نفر مشغول بکار می باشند و همچنین زمینه توسعه آن در استان برای ایجاد اشتغال بیشتر و کارآفرینی فراهم می باشد.

وی افزود: سالانه در استان آذربایجان غربی بیش از 280 هزار متر مربع فرش دستباف توسط بافندگان استان تولید و روانه بازار های داخلی و خارجی می شود، سازمان در صدد توسعه تولید و صادرات فرش دستباف بخصوص برند های ثبت شده استان از طریق برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد نمایشگاه های عرضه مستقیم است.

بابایی در این جلسه اذعان کرد: با توجه به ظرفیت های خوب استان در حوزه آموزش و حرفه آموزی در زمینه قالی بافی، برای ایجاد اشتغال زندانیان و خانواده های آنان در راستای ایجاد اشتغال و درآمد زایی هم در حین گذراندن محکومیت و هم بعد از آزادی می توان از این فرصت استفاده بهینه کرد برای بستر سازی جامعه سالم و شاداب.

در این جلسه حمزه بروجنی مدیرکل امور زندان های استان گفت: در استان آذربایجان غربی 16 انجمن حمایت از خانواده های زندانیان وجود دارد و بیش از 6 هزار و 500 خانواده را تحت پوشش و حمایت خود دارد و برای ایجاد زمینه اشتغال و توانمند سازی این خانواده ها برنامه های حرفه آموزی را با کمک نهاد ها و سازمان های ذیربط در دست اجرا دارد.

وی عنوان کرد: اشتغال زندانیان بعد از آزادی یکی از دغدغه ها ی موجود است که با برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی همچنین با راه اندازی کارگاه های اشتغال، زمینه یادگیری خود اشتغالی را برای بعد از آزادی فراهم می کنیم.

این تفاهم نامه در زمینه آموزش و ساماندهی قالیبافان زندانی بین سازمان صنعت، معدن وتجارت و اداره کل امور زندانهای استان آذربایجان غربی منعقد گردید که این تفاهم نامه در آینده نزدیک به مرحله اجرا در خواهد آمد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید