فرح ناز رافع: شتاب دهنده ها به کمک فرش دستباف می آیند/ قالی ایران صاحب داستان زندگی می شوند!

فرح ناز رافع: شتاب دهنده ها به کمک فرش دستباف می آیند/ قالی ایران صاحب داستان زندگی می شوند!

آماده کردن بسترهای مناسب با محوریت استان تهران و 5استان معین برای شکل گیری شتاب دهنده های بومی که به صورت رایگان زیرساخت ها و ایده ها را پرورش و تسهیل گری کنند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در جلسه ستاد عالی راهبری فرش دستباف کشور که با حضور جواد کلاهدوزان "بازرس صمت"، احمد کریمی اصفهانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف صادرکنندگان، جمشید نفر  رئیس جدید کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و سایر اعضای در محل مرکز ملی فرش ایران برگزار شد، صفایی متخصص شتاب دهنده ها توضیحات خود را در خصوص ایجاد شتاب دهنده ها در حوزه فرش دستباف ارائه کرد.

وی گفت: شتاب دهنده ها، سازمان ها و شرکت های خصوصی هستند که با هدف همراهی با صاحبان ایده، تمامی خلاقیت ها و ایده ها را پرورش داده و آنها را تجاری سازی می کنند.

وی افزود: ما می خواهیم با محوریت استان تهران و 5 استان معین بستری آماده کنیم تا شتاب دهنده های بومی شکل گیرد و به صورت رایگان زیرساخت ها و ایده ها را پرورش و آماده کرده و تسهیل گری کنند. بعنوان مثال وقتی یک استان قابلیت ایجاد پایانه صادرات فرش دارد بخش فروش آنلاین، بازریابی و زنجیره فروش آن با شتاب دهنده ها خواهد بود.

وی اظهار کرد: پس از اینکه شتاب دهنده های بومی امتحان خود را پس دادند و موفقیت آمیز بود شتاب دهنده تخصصی مرکز شکل می گیرد. هدف از این اقدام ایجاد بانک اطلاعات کامل و جامع، بازاریابی حرفه ای، تولید محتوا، آموزش است. بعوان مثال وقتی فردی با تلفن همراه خود را به سمت نقش یک فرش دستباف می گیرد می تواند اطلاعات فرش را از تولید، طراحی، رنگرزی تا بافت به صورت فیلم های کوتاه مشاهده کند.

بر اساس این گزارش در یکی از ده ها مشخصه های بارز شتاب دهنده ها موضوع داستان سرایی برای فرش های دستباف بسیار جالب و خواهد بود. یعنی هر فرش دستباف که حاوی هنر و صنعت است از بدو طراحی تا فروش داستانی دارد. اگر هر مصرف کننده فرش دستباف ایرانی در داخل و خارج از کشور و داستان فرشی که روی آن قدم می زند را بداند بزرگترین اتفاق برای قالی ایران خواهد بود.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید