تولید ۱۱۰۰ متر فرش دستباف در اسدآباد

تولید ۱۱۰۰ متر فرش دستباف در اسدآباد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد از تولید ۱۱۰۰ متر فرش دستبافت توسط فرش بافان اسدآبادی در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، رحیم قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته این میزان فرش دستباف توسط شرکت تعاونی فرشبافان، پشتیبانان و فرشبافان مددجوی بهزیستی و کمیته امداد شهرستان تولید شده است. وی ارزش این میزان فرش تولید شده را  سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برشمرد و افزود: تعداد ۲۲۵۰ نفر در قالب شرکت تعاونی فرشبافان، پشتیبان و مددجوی کمیته امداد و بهزیستی این میزان فرش دستبافت را تولید کرده اند.

قربانی تعداد فرشبافان شهرستان را در مجموع ۵۰۰۰ نفر عنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد قالیبافان اسدآبادی پنج درصد بیمه بوده و سال گذشته تعداد سه نفر از فرشبافان اسدآبادی بازنشسته شده اند.

وی با اشاره به وجود ۲۰۰۰ دار قالی فعال در شهرستان خاطرنشان کرد: سال گذشته افزون بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به سه پشتیبان فرش در حال فعالیت شهرستان پرداخت شد.

قربانی همچنین با اشاره به پرداخت سه میلیارد ریال تسهیلات به ۶۰ نفر از فرش بافان مستقل شهرستان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد در بحث تولید فرش در سطح استان دارای رتبه سوم است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید