جهش تولید|جلسه ویژه فرش دستباف در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران

جهش تولید|جلسه ویژه فرش دستباف در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران

فرح ناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با نعمت الله ترکی دیدار و گفت و گو کرد

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران در این جلسه فرح ناز رافع ضمن تشریح وضعیت کنونی هنر-صنعت فرش در حوزه های تولید، توزیع، صنایع جانبی و فروش (زنجیره ی ارزش)، قوانین موجود گفت: برای نخستین بار مرکز ملی فرش ایران با هدف تحقق فرموده مقام معظم رهبری در راستای شعار «جهش تولید»، یک برنامه 2 ساله جامع و کاربردی در سطح کشور را طراحی و برنامه ریزی کرده و به زودی این برنامه در سطح استانی تدوین می شود.

وی از ورود حرفه ای این مرکز به فعال شدن شتاب دهنده ها در حوزه فرش خبرداد و گفت: شتاب دهنده ها تمامی چالش های حوزه تولید اعم از طراحی، رنگرزی، قالی بافی و رفوگری را تامین کرده و در حوزه بازار داخلی و صادرات به طور حرفه ای وارد می شوند.

وی از نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درخواست کرد تا در تدوین برنامه های استانی بر اساس تجربیات سازمان با مرکز ملی فرش ایران همکاری داشته باشند.

ترکی در این جلسه گفت ما تجربیات خوبی در تدوین و اجرای اسناد توسعه داریم و این سازمان آمادگی دارد تا از ظرفیت های بالای هنر-صنعت فرش حمایت کرده و در تدوین برنامه ها همکاری و تعامل داشته باشیم.

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید