همراهی و همکاری بخش خصوصی فرش دستباف استان آذربایجان شرقی در تحقق شعار سال

همراهی و همکاری بخش خصوصی فرش دستباف استان آذربایجان شرقی در تحقق شعار سال

تعیین فرش دستباف، قطعه سازی، صنایع غذایی در گام اول پیشنهاداتی بود که رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی برای شروع تدوین سند شعار سال در سطح استان عنوان نمود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران نشست مشترکی جهت بررسی ظرفیت و توانمندی لازم در تحقق شعار «جهش تولید» در استان با حضور یونس ژائله رئیس اتاق بازرگانی تبریز ، محمدباقر شریف زاده رئیس انجمن مدیران صنایع و محمد حسین باقری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت در محل سازمان صمت آذربایجان شرقی تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به این که برخی بسترها و الزامات برای تحقق شعار سال ۹۹ لازم است گفت: کارایی و اثربخشی هر سند در این زمینه، منوط به همراهی و همکاری بخش خصوصی است.

حبیب امین زاده افزود: این که با چه روش‌هایی می‌توان تحقق شعار سال را عینیت بخشید بسته به اصول و قواعدی است که تجارب بخش خصوصی می تواند اجرایی شدن آن را تضمین نماید.

وی توسعه بازارهای داخلی و خارجی در کنار جهش در بخش تولید را ضروری دانست و اضافه کرد: آمادگی خطوط تولید، تامین مواد اولیه، منابع مالی مورد نیاز، قوانین مدون، توسعه صادرات، پشتیبانی و حمل و نقل از جمله مباحثی است که در جهش تولید باید مدنظر قرار دهیم.

تعیین چند صنعت شاخص در استان نظیر فرش دستباف، قطعه سازی، صنایع غذایی در گام اول و تسهیل امور تولید در این صنایع جزو پیشنهاداتی بود که امین زاده برای شروع تدوین سند شعار سال در سطح استان عنوان نمود.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید