گشایش شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس

گشایش شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس

شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس شروع به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان شیراز از مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس در حاشیه این مراسم، گفت: فرش دستباف ایرانی به عنوان نماد اصالت، فرهنگ و هنر ایرانی در تمام دنیا شناخته می‌شود و در توسعه اقتصادی کشور به لحاظ ایجاد اشتغال فراوان از اولین مراحل تولید تا ارائه به مصرف‌کننده و جایگاه مناسب در بازار صادرات کشور، اهمیت بسیار بالایی دارد.

سید محمود موسوی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه کمک به پیشرفت و معرفی هرچه بهتر این هنر صنعت اصیل و کهن ایرانی است و تلاش شده با ایجاد زمینه مناسب برای تبادل تجربیات، رفع موانع و مشکلات و ارتباط مستقیم تولید کنندگان و بازار مصرف، حمایت‌های عملی از کارآفرینی، تولید و صادرات این صنعت انجام پذیرد.

موسوی افزود: این نمایشگاه در سالن حافظ به مساحت ۶ هزار متر مربع و با حضور ۵۹ شرکت کننده از سراسر نقاط کشور از جمله فارس - تهران - آذربایجان شرقی - خراسان رضوی – یزد – قم – گلستان – اصفهان - چهارمحال و بختیاریبوشهر – کرمان - سمنان -کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس از رشد ۲۰ درصدی استقبال مشارکت کنندگان از این نمایشگاه نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: انواع فرش دستباف، گلیم، گبه، جاجیم و تابلو فرش در این نمایشگاه ارائه می‌شود و ۴۷ درصد غرفه‌داران آن از بافندگان و تولیدکنندگان استان فارس می‌باشند.

موسوی همچنین گفت: همزمان با این نمایشگاه از روز سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ دومین نمایشگاه شیلات، آبزیان، ماهی‌های تزئینی و صنایع وابسته با حضور حدود ۳۰ شرکت از سراسر نقاط کشور شروع به کار خواهد کرد و مشارکت کنندگان این بخش نیز به ارائه جدیدترین دستاوردها، خدمات و محصولات روز این صنعت می‌پردازند.

تمامی علاقه مندان، متخصصان و عموم مردم می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه‌ها تا روز جمعه ۲۵ بهمن ۹۸ همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس مراجعه کنند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید