بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران از کارگا‌ه‌های تابلو فرش سردرود

بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران از کارگا‌ه‌های تابلو فرش سردرود

فرح ناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران در بازدید کارگاه متمرکز تابلوبافی سردرود عنوان کرد: بافت تابلوفرش درسردرود همراه با رشد و ترقی و از طرفی تلفیق سنت و صنعت و تکنولوژی همراه بوده و اکنون به قطب اصلی تابلوبافی مبدل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح‌ناز رافع در حاشیه سفر به آذربایجان شرقی از کارگاه‌های تابلو فرش‌بافی شهر سردرود بازدید کرد و در جریان رنگرزی و تکنولوژی‌های جدید در رابطه با تابلوبافی قرار گرفت.

محمد مجیدی، مدیر کارگاه متمرکز تابلو بافی سردرود که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید موفق به سرعت بخشیدن به بافت تابلوفرش در کارگاه‌هایش شده است در معرفی این تکنولوژی گفت: ما در این شهر که قطب تابلوبافی کشور است به دنبال نوآوری هستیم و با استفاده از توان و دانش جوانان سردرودی که دستگاه‌های کدخوان رنگ را طراحی و ساخته‌اند به موفقیت‌های بی‌نظیری دست یافته‌ایم.

وی در تشریح سایر دستاوردهای نوین در عرصه تابلوبافی از جمله رنگرزی به استفاده از ۲۵۰ رنگ در بافت تابلوفرش اشاره کرد و گفت: در این چند سال  تجربه‌های خوبی به دست آورده‌ایم و گذشته از اینکه توانسته‌ایم با رنگرزی‌های بی‌عیب و نقص به ۲۵۰ رنگ دست بیابیم و در کنار این موفقیت با در نظر گرفتن سلایق مشتریان، محصولات هنری زیبایی خلق و وارد بازار کنیم.

دکتر رافع پس از بازدید از این کارگاه با تاکید بر اینکه می‌توان از تکنولوژی‌های  روز دنیا برای اعتلای هنر - صنعت فرش و تابلو فرش در دنیا بهره‌ برد، عنوان کرد: بافت تابلو فرش درسردرود همراه با رشد و ترقی و از طرفی تلفیق سنت و  صنعت و تکنولوژی همراه بوده و اکنون به قطب اصلی تابلوبافی مبدل شده است و ثبت جهانی تابلو فرش سردرود باید فرصتی باشد برای معرفی آن به بازارهای جهانی.

رییس مرکز ملی فرش در ادامه افزود: تابلوفرش بافی سردرود در دوره سوم خود موفق بوده ولی باید در دوره چهارم و استفاده از دانش روز دنیا از جمله نانو، بتواند عمر بافته‌های خود را به بالاترین حد برسانند و با چنین پیشرفتی که در این منطقه شاهد آن هستیم تولیدکنندگان تابلوفرش این شهر به این موفقیت دست پیدا خواهند کرد.

در پایان این سفر فرح ناز رافع همراه با شهردار و شورای شهر این شهر از مجتمع بزرگ مرکز تجارت جهانی تابلوفرش سردرود بازدید کرد و در جریان پیشرفت عمرانی و فعالیت‌های پیش روی این مجتمع قرار گرفت.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید