رئیس مرکز ملی فرش ایران از مجتمع قالی بافی آلتین فرش تبریز بازدید کرد

رئیس مرکز ملی فرش ایران از مجتمع قالی بافی آلتین فرش تبریز بازدید کرد

فرح ناز رافع باحضور در شرکت آلتین فرش تبریز (قالیبافی علیپور) از روند بافت یکی از بزرگ ترین مجتمع های قالی بافی بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، رئیس مرکز ملی فرش ایران در ادامه برنامه سفر خود به تبریز از کارگاه شرکت آلتین فرش تبریز (قالیبافی علیپور) بازدید نمود.

علیپور مدیر کارگاه آلتین گفت: تقویت و ایجاد مجتمع های قالی بافی در استان سبب خواهد شد تا کیفیت فرش تولیدی بالا رفته و سهم بیشتری در بازارهای جهانی به فرش استان و کشور اختصاص یابد

وی حمایت همه جانبه دولت از فرش را به ویژه در خصوص بیمه قالی بافان خواستار شد.

علیپور ضمن اعلام آمادگی به درخواست رئیس مرکز ملی فرش ایران مبنی آموزش و ترویج فرش دستباف به سیل زدگان سیستان و بلوچستان بیان کرد که زنجیره تولید و فروش فرش دستباف در این استان را عهده دار خواهد بود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران، با تحسین فعالیت این کارگاه تولید فرش، تشکیل باشگاه کارآفرینان و پیشکسوتان فرش دستباف را گام بزرگی را جهت ایجاد تعامل بیشتر با تولیدکنندگان و تکریم و تجلیل از کارآفرینان و پیشکسوتان این عرصه دانست و بر هم افزایی بین تولیدکنندگان به منظور آشنایی و بهره‌مندی اعضاء باشگاه از توان و ظرفیت‌های فنی و تولیدی و زنده نگه داشتن نام و یاد بنیانگذاران و پیشکسوتان عرصه تولید برشمرد.

وی افزود: الگوسازی برای جوانان فعال در عرصه کارآفرینی و کارآفرینان فعال کشور از دیگر اهداف ایجاد این باشگاه است و بیان کردامیدوارم شاهد اثرات مثبت و تاثیرگذار این اقدام در حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان کشور باشیم.

گفتنی است در کارگاه آلتین فرش تبریز ۳۰۰ نفر بطور مستقیم مشغول به کار هستند و در جمع ۵۰۰ نفر در زنجیره تولید در این کارگاه و بستان آباد مشغول کار بوده و همگی بیمه می باشند.

هم اکنون ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی در حوزه فرش مشعول هستند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این صنعت ارتزاق می کنند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید