هم اندیشی رئیس مرکز ملی فرش ایران با روسای اتحادیه و تشکل های فرش دستباف آذربایجان شرقی

هم اندیشی رئیس مرکز ملی فرش ایران با روسای اتحادیه و تشکل های فرش دستباف آذربایجان شرقی

رافع در دیدار با روسای اتحادیه های فرش دستباف آذربایجان شرقی: بخش خصوصی به درستی مطالبه گری نکرده است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این جلسه با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان شرقی، مدیر کل تامین اجتماعی تبریز و اعضای اتحادیه های فرش در تبریز تشکیل شد.

‪ اعضای اتحادیه ها در این جلسه به ارائه ‏مشکلات خود پرداختند. تنقیح قوانین و مقررات فرش دستباف، پیگیری و تخصیص بیمه قالی بافان، ارائه راهکارهای عملی، مارکتینگ، جلوگیری از قوانین خلق الساعه، تبلیغات مناسب داخل و خارج از جمله مطالبات بخش خصوصی بود.

‪امین زاده رئیس سازمان صمت استان در ادامه گفت: بخش خصوصی باید در بازار رقابتی تلاش کند و تنها به دولت اکتفا نکند. مرکز ملی فرش و بخش دولتی تلاش می کنند تا بسترسازی مناسب برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود.‬

‪در ادامه رافع، با بیان این که ضرورت فرش است که مارکتینگ مناسب داشته باشد، افزود:: شناخت رقبا، تمرکز بر اقتصاد بازار هدف از برنامه های من است..‬.

‪رافع با این سوال ادامه داد: چرا در خصوص بیمه، صادرات و سایر مواردی که طرح کردید مطالبه گر نبودید؟‬

‪استفاده از ابزارهای نوین، مراکز شتاب دهنده در فرش، بهره گیری از نیروی جوان و استارت آپ ها، توجه به صنایع جانبی فرش از جمله مواردی بود که از سوی رئیس مرکز ملی فرش به اعضای اتحادیه پیشنهاد شد.‬

‪رافع در ادامه افزود: تعادل بین عرضه و تقاضا و ایجاد لیزینگ فرش با هدف خرید از مناطق محروم از دیگر برنامه های مرکز ملی فرش ایران است. تلاش خواهیم کرد تا به اتفاق هم فروش فرش را افزایش دهیم.‬.

سمساری مدیر کل تامین اجتماعی تبریز بیان کرد: بیمه قالی بافان از دغدغه ی اصلی ما است و برای رفع این مسئله باید همه کمک کنند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید