فرح ناز رافع در نشست خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، تابلو فرش سردار سپهبد، شهید سلیمانی توسط بافندگان سردرود بافته می شود.

فرح ناز رافع در نشست خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، تابلو فرش سردار سپهبد، شهید سلیمانی توسط بافندگان سردرود بافته می شود.

نشست خبری اهالی رسانه استان آذربایجان شرقی در سازمان صمت استان با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد‪.‬

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع در این نشست با اشاره به جایگاه ارزشمند اهالی رسانه گفت: خبرنگاران حوزه اقتصادی سربازان مهم کشور هستند. شیوه اطلاع رسانی و انعکاس اخبار این عزیزان باعث تشویق، ترغیب و جذب سرمایه گذاران در حوزه هنر - صنعت شده است.

وی در ادامه گفت: به عنوان عضوی از وزارت صمت ۷ محور اصلی را یادآور می شوم. توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری در اولویت اقدامات قرار گرفته است.

رافع خاطر نشان کرد: استان آذربایجان شرقی ۳۹ طرح از 432 طرح اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: فرش دستباف تبریز از دیرباز ایجاد اشتغال و ارزش افزوده داشته و در جهان منحصر به فرد است.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستباف استراتژیک ترین کالای ایرانی ست و نیازمند مدیریت بازار و ساماندهی می باشد و

ما باید جایگاه قبلی خودمان را به دست آوریم .

فرح ناز رافع افزود: یکی از مشکلات اصلی فرش دستباف ایران در بخش داخل، عدم زیرساخت مناسب برای ترغیب و ترویج بازار فروش و در بخش خارجی نداشتن مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی و عدم نظارت درست بر زنجیره تامین فرش است و این در حالی ست که نزدیک به 30 صنعت وابسته به فرش است. ‪

رئیس مرکز ملی فرش ایران استفاده از ظرفیت جوانان در هنر _صنعت فرش و صنایع جانبی آن را بسیار حائز اهمیت و ضروری دانست و تصریح کرد:ما در این حوزه نیازمند فروشنده، بازاریاب تخصصی، خبرنگار متخصص فرش هستیم.

وی گفت: از حوزه رسانه به خصوصی حوزه گردشگری و صنایع دستی دعوت می کنیم به ما بپیوندند و خبرنگار تخصصی فرش بشوند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید