سیزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دست‌بافت یزد افتتاح شد

سیزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دست‌بافت یزد افتتاح شد

سیزدهمین نمایشگاه فرش تخصصی دست‌بافت یزد شامل تابلو فرش، فرش ابریشم و فرش دستبافت در شهرک نمایشگاهی بین‌المللی یزد برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل خبرگزاری تسنیم از یزد، با ثبت جهانی شدن فرش دستبافت یزد و اردکان نتنها این هنر صددرصد ایرانی بیش از پیش شناخته شد، بلکه موقعیت اشتغال‌زایی برای افراد زیادی به وجود آمده است.

نمایشگاه‌های تخصصی هم مکانی برای عرضه این هنر دست شدند تا با ارائه آخرین طرح‌ها، نقش‌ها و نوآوری‌ها ارتباط تولیدکننده و خریدار را بهبود ببخشند.

فرش دستباف یزد که به دلیل کیفیت و ریز بافتی طرفداران خاص خود را دارد در بین 10 استان برتر کشور در زمینه تولید فرش دست بافت قرار دارد و فرش دستباف یزدی عموما ً با گره پارسی باف و با رجشمار پنجاه،  ظریف بافت محسوب می‌شود.

قالی دست‌بافت یزدی‌ها که با نقش گل‌ها، تزئینات هندسی، ترنج و طرح‌های باغی معروف هستند بیشتر با رنگ‌های آبی و قرمز مایل به بنفش بین خریداران داخلی و خارجی شناخته شدند.

با توجه به جایگاه یزد در حوزه فرش دستباف، نمایشگاه‌های تخصصی که در این حوزه به میزبانی یزد برگزار می‌شود هم مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان و خریداران این صنعت در کشور قرار می‌گیرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید