مشاور امور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت: اولین محموله فرش به بازارهای اوراسیایی رسید / اجرای تعرفه صفر برای صادرات کالا به اوراسیا

مشاور امور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت: اولین محموله فرش به بازارهای اوراسیایی رسید / اجرای تعرفه صفر برای صادرات کالا به اوراسیا

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغالزایی در روستاها اعلام کرد: امسال ۹۰ هزار شغل در ۵ هزار روستای محروم کشور توسط بنیاد برکت ایجاد شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از پارسینه، میرهادی سیدی، مشاور امور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش که در تعرفه تجاری میان ایران و اوراسیا بیشتر چه اقلامی صادر شده است؟ گفت: برخی موارد جدید در تعرفه تجاری میان ایران و اوراسیا گنجانده شده است. امیدواریم تجار از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و در این فضای سیاسی به افزایش ظرفیت‌های صادراتی تمرکز داشته باشند.

میرهادی سیدی در ادامه افزود: به عنوان مثال اقلامی همچون فرش، زیرانداز و کالاهایی در این رسته اقلامی هستند که برای نخستین بار وارد بازار اوراسیا می‌شوند. در گذشته تجار موفق به صادرات چنین اقلامی نبودند؛ در موافقت‌نامه جدید تجاری کشورهای طرف قرارداد با اوراسیا ۵۰۳ قلم کالا جز ترجیحات اعطایی آن‌ها به ایران است. در حالی که ۳۶۰ قلم ترجیحات اعطایی نیز شامل حال اوراسیایی‌ها شده است.

افزایش صادرات ایران در شرایط تحریمی و همچنین تامین نیازمندی‌های وارداتی ما می‌شود. همچنین در فصل ۵۷ نظام هماهنگی کدگذاری مقرر شده است تعرفه تمام کالاها کاهش و به صفر میل کند. هر چند که در صادرات برخی از اقلام شاهد این موضوع هستیم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید