زرندی در دیدار از مرکز ملی فرش ایران/ شرکت های نوآور و استارت آپ لازمه هنر- صنعت فرش  است

زرندی در دیدار از مرکز ملی فرش ایران/ شرکت های نوآور و استارت آپ لازمه هنر- صنعت فرش است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستباف به دلیل پتانسیل، ارزآوری و اشتغال زایی بالا در دستور کار وزارتخانه است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، سعید زرندی در بازدید از مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستباف از مهم ترین محصولات صادراتی کشور یوده و تمرکز بر صادرات در کنار ارزش های فرهنگی و هنری آن در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.

 وی افزود: یکی از مهم ترین موضوعاتی که درسال ۹۹ روی آن تمرکز جدی خواهیم کرد، تحرک و نگاه جدید به هنر- صنعت فرش با استفاده از مزایای بی‏شمار فناوری دیجیتال و ارتقاء توان صادراتی فرش دستباف به کشورهای اوراسیا و چهار کشور چین، هند، لبنان و سوریه خواهد بود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ،شتاسنامه دار کردن فرش دستباف با هدف هویت بخشی این هنر-صنعت، ارتقاء کیفیت، روان سازی تولید و استفاده از تکنولوژی روز را بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: اصلاح ماده 121 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و نگاه ویژه به ماده 75 ورود موقت فرش از مطالبات مرکز ملی فرش و بخش خصوصی است.

تشکیل باشگاه حمایت از قالی بافان، ایجاد کنسرسیوم  صادرات فرش و بیمه قالی بافان از  دیگر مطالباتی بود که رئیس مرکز ملی فرش ایران در این دیدار مطرح کرد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید