استاندار مرکزی: سند فرش دست‌باف استان مرکزی اجرا می‌شود

استاندار مرکزی: سند فرش دست‌باف استان مرکزی اجرا می‌شود

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی آمادگی کامل این را دارد که با حمایت مرکز ملی فرش ایران ، سند فرش دست‌باف استان را که در سال‌های قبل تهیه شده، اجرا کند.

 

به‌گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از  خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس مرکز ملی فرش کشور با اشاره به سهم فرش دست‌باف در اقتصاد کشور اظهار داشت: شاهد هستیم که سهم فرش دستباف در اقتصاد کشور کم‌رنگ است که با توجه به ظرفیت‌های موجود انتظار می‌رود که این هنر صنعت نقش بیشتری در اقتصاد ایران داشته باشد.

وی افزود: اعتقاد داریم که مرکز ملی فرش باید در حوزه سیاست‌گذاری هدفمند، اقدامات لازم را به عمل آورد و برای برطرف‌سازی مشکلات این حوزه، تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط حمایت خود را دو چندان کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به تاثیرات تقویت فرش دست‌باف بر رونق روستاها تصریح کرد: تقویت فرش دست‌باف، اقتصاد روستا را رونق می‌بخشد و می‌تواند از مهاجرت روستاییان جلوگیری کند.

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی آمادگی کامل  این را دارد که با حمایت مرکز ملی فرش ایران ، سند فرش دست‌باف استان را که در سال‌های قبل تهیه شده اجرا کند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید