در دیدار رییس مرکز ملی فرش ایران و استاندار گلستان مطرح شد:حمایت از قالیبافی با حمایت ویژه دولت

در دیدار رییس مرکز ملی فرش ایران و استاندار گلستان مطرح شد:حمایت از قالیبافی با حمایت ویژه دولت

نخستین جلسه کارگروه فرش دستباف استان گلستان به ریاست استاندار و با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران ، برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دکتر فرح‌ناز رافع در سفر استان گلستان برای بررسی موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش با استاندار گلستان دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران، ظرفیت استان گلستان را برای تولید و صادرات فرش ترکمن فوق‌العاده ارزیابی و عنوان کرد: این استان هنرمندان بسیاری در حوزه فرش دارد که برخی از آنها به دلیل مشکلات مالی برای تهیه مواد اولیه و ابزار از اشتغال باز مانده‌اند و باید برای وارد کردن آنها به چرخه تولید تسهیلات در اختیارشان قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: برای حمایت از قالیبافان و افراذی که در زمینه تولید فرش فعالیت دارند باید تسهیلات و امکانات ویژه‌ای در نظر گرفت و در این مسیر استانداری می‌تواند در کنار مرکز ملی فرش زمینه تقویت چرخه تولید نقش مهمی داشته باشد.

دکتر رافع با اشاره بر غنی بودن استان گلستان در زمینه تولید پیله ابریشم خاطرنشان کرد: توانمندی در تولید پیله ابریشم یکی از مصداق‌های اقتصاد مقاومتی است ولی متاسفانه کارخانه فرآوری این محصول به نخ ابریشم در استان کلستان وجود ندارد و باید با ارائه برخی تسهیلات از  سرمایه‌گذارن بخش خصوصی برای راه‌اندازی کارخانه‌های تولید نخ ابرشم و پشم دعوت کنیم.

حق‌شناس، استاندار گلستان هم با تایید این که ظرفیت‌هایی خوبی در این استان برای تبدیل شدن به قطب تولید فرش در کشور وجود دارد، گفت: استانداری و مسولان استانی آماده کمک به این هنر- صنعت هستند و تسهیلاتی هم در این زمینه آماده ارائه است. همچنین آمادگی داریم تا سوله‌های خالی شهرک صنعتی در گرگان و سایر شهرها را در اختیار تولیدکنندگان و کارآفرینان حوزه فرش بگذاریم.

وی ادامه داد: استان ما ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در بخش کشاورزی و سایر صنایع دارد ولی متاسفانه بخاطر نبود صنایع تبدیلی، بیشتر محصولات خام فروشی می‌شوند و ارزش افزوده‌ای برای استان ندارد. در زمینه تولید پیله ابریشم و تبدیل و فرآوری آن قول مساعد می‌دهم امکاناتی همچون زمین، تسهیلات ویژه را در اختیار کسانی قرار خواهم داد که بتوانند در این زمینه گامی اثربخش بردارند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید