نمایشگاه فرش دستباف در کردستان برپا شد

نمایشگاه فرش دستباف در کردستان برپا شد

سنندج - ایرنا - نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف هنرمندان هفت استان کشور از عصر یکم بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج برپا شده و تا پنجم همین ماه نیز پذیرای بازدید علاقمندان است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ساعت بازدید این نمایشگاه اظهار داشت: بازدیدکنندگان و علاقمندان به صنعت فرش دستباف می‌توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ هر روز از این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی دیدن کنند.

علیرضا فروتن با اشاره به اینکه این نمایشگاه در ۱۴ غرفه و در فضای ۸۰۰ مترمربعی برپا شده است، افزود: ۲ غرفه متعلق به کردستان و مابقی غرفه‌ها در اختیار هنرمندان استان‌های اصفهان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، گلستان، کرمان و فارس است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد ریال فرش دستباف در این نمایشگاه عرضه شده است. اضافه کرد: فرش‌های عرضه شده در این نمایشگاه با ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار به فروش می‌رسند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان یادآور شد: امسال هشت نمایشگاه تخصصی و عمومی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج به منظور حمایت از تولید داخلی و عرضه دستاوردها و محصولات داخلی برپا شده است.

۹۰ هزار بافنده فرش در کردستان فعالیت دارند که ۱۲ هزار نفر از آنان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند،  در این استان تشکل‌های بخش فرش دستباف در قالب اتحادیه صنفی و شرکت‌ها و اتحادیه تعاونی و روستایی و شهری فعالیت دارند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید