کارگاه آموزشی روش‌های نوآوریِ طراحی و تولید دست بافته‌ها در اراک برگزار شد

کارگاه آموزشی روش‌های نوآوریِ طراحی و تولید دست بافته‌ها در اراک برگزار شد

اراک - ایرنا - کارگاه آموزشی روش‌های خلاقیت و نوآوری در طراحی و تولید دست بافته‌ها در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اراک برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، این کارگاه با هدف ایجاد انگیزه، ارتقای مهارت و دانش افزایی در حوزه خلاقیت و ایده پردازی با حضور یکی از اساتید طراحی قالی و با حضور جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، دانش آموختگان و فروشندگان این حوزه برگزار شد.

استاد طراحی قالی در این کارگاه با اشاره به ضرورت دانش افزایی در حوزه دستبافته‌ها گفت: مهم ترین شاخصه دستبافته ها در کشور، نیاز جامعه و تناسب داشتن آن با سبک زندگی مردم است.

« امید بنام» با تاکید بر فراگیری راهبردهای خلاقیت و تمرین افزود: هنر و هنرمند بدون داشتن خلاقیت و نوآوری به زوال می رود، چون بازار فروش را کم کم از دست خواهد داد.

این «استاد طراحی قالی ایران» افزایش مهارت در طراحی را از ضروریات دانست و تصریح کرد: افزایش مهارت در بخش طراحی قالی در زنجیره ارزش، به عنوان یکی از حلقه های مهم ایجاد ارزش افزوده است.

«مدیر رسته ملی دست بافته ها طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، شناسایی افراد مستعد در هر استان برای همکاری در سطح ملی، سعی در ایجاد انگیزه برای خلاقیت و نوآوری در طراحی و تولید دستبافته ها با تاکید بر هویت هر منطقه را از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه عنوان کرد.

 "بنام"ادامه داد: امروز می توان با استفاده از تکنیک ها و توجه به مقوله های الهام بخش، ایده پردازی و نوآوری داشت.

کارگاه آموزشی روش های خلاقیت و نوآوری در طراحی و تولید دست بافته ها که به همت رسته ملی دستبافته ها، زیر مجموعه طرح تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با همکاری کارگزار اشتغال استان مرکزی، اتاق بازرگانی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی که در روز چهارشنبه برگزار شد.

 محورهای تخیل و تفکر، تفکر خلاق، نوآوری، الگوهای خلاق در دست بافته ها مورد بحث قرار گرفت و آثار و تولیدهای شرکت های موفق ارزیابی شد و در انتهای جلسه پاسخ به پرسش های حاضران پاسخ داده شد.

بیش از ۱۱ هزار بافنده قالی استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید