معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:دغدغه فرش‌بافان استان سمنان به‌منظور حمایت از تولیدکننده رفع شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:دغدغه فرش‌بافان استان سمنان به‌منظور حمایت از تولیدکننده رفع شود

سمنان - معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان این که موضوع فرش قدمت طولانی در اقتصاد خانوارهای ایرانی داشته است، گفت: دغدغه فرش‌بافان استان به‌منظور حمایت از تولیدکننده رفع شود.

 

به گزارش به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از خبرنگار مهر، حشمت‌الله عسگری بعدازظهر چهارشنبه در نشست کارگروه فرش استان سمنان به میزبانی سالن کوثر استانداری بابیان اینکه دغدغه فرش‌بافان استان به‌منظور حمایت از تولیدکننده می‌بایست رفع شود، ابراز داشت: ارائه تسهیلات مشاغل خانگی برای حل مشکلات معیشت فرش‌بافان اقدامی که می‌تواند مشکلات این بخش از جامعه را برطرف کند.

وی بابیان این که فرش قدمت طولانی در اقتصاد خانوار از قدیم داشته است، افزود: به‌منظور احیای این هنر و توجه به تولیدکنندگان فرش‌بافی می‌بایست حمایت از این افراد و حل مشکلات زیرساختی با جدیت پیگیری شود تا شاهد رونق این هنر دست در استان سمنان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه یکی از مشکلات عمده پیش روی فرش‌بافان نبود جای ثابت برای تولید و فروش است، ابراز داشت: این اقدام با برنامه‌ریزی اصولی در سمنان در دستور کار واقع شود.

عسگری بابیان اینکه احیای هنر فرش‌بافی می‌تواند اقتصاد و ارزآوری را برای استان سمنان به همراه داشته باشد، در ادامه اضافه کرد: به این منظور راه‌اندازی خانه فرش با تلاش شهرداری سمنان، اتحادیه فرش و شرکت شهرک‌های صنعتی استان با جدیت می‌بایست دنبال شود.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید