استاندار تهران: شرایط برای فعالان حوزه فرش تسهیل می‌شود

استاندار تهران: شرایط برای فعالان حوزه فرش تسهیل می‌شود

استاندار تهران بر لزوم احیای هنرهای بومی تاکید کرد و گفت: شرایط برای فعالان حوزه فرش تسهیل می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در اختتامیه دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌ قالی بافان استان تهران و تقدیر از بافندگان برتر در محل موزه فرش رسام عرب‌زاده، افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم تا هنر قالیبافی و تابلوفرش به عنوان صنعت برتر حفظ شود و در این مسیر قوانین دست و پاگیر و بروکراسی اداری رفع تا شرایط برای فعالان این عرصه تسهیل شود.

وی دامه داد: در سال رونق تولید برای روان‌سازی و سهولت بخشیدن به فضای کسب و کار تلاش می‌کنیم تا تحرک و پویایی بیشتری را در حوزه تولید و همطراز آن در حوزه اشتغال شاهد باشیم تا زمینه برای رونق کسب و کارهای مختلف فراهم شود.

استاندار تهران تصریح کرد: هنر قالی بافی باید زنده نگه‌داشته شود چراکه یکی از افتخارهای ایران به عنوان مهد هنرمندان، هنر قالی بافی و فرش است که در برخی برهه‌ها به سبب کم توجهی دچار فراز و نشیب شده است.

محسنی بندپی افزود: با توجه به شعار سال مبنی بر رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری بر اجرایی شدن این امر باید بتوانیم هنرها و مزیت‌هایی که فراموش شده را احیا کنیم و از این ظرفیت‌ها به شکل کارآمد و اثربخش برای عملیاتی کردن رونق تولید و احیای هنرهای بومی کشور استفاده کنیم. 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید