خرید ۹۰ تخته فرش دستباف از بافندگان

خرید ۹۰ تخته فرش دستباف از بافندگان

۹۰ تخته فرش دستباف به ارزش یک میلیارد تومان از بافندگان فرش استان خراسان جنوبی خریداری شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی عصر فرش و به نقل از صدا وسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: پس از بازدیدهای میدانی با حضور مسئولان کشوری و استانی از کارگاههای فرش دستباف استان موضوع خرید فرش های بافندگان در دستور کار قرار گرفت.

خانم خواجوی افزود: در قالب این کار مشترک با همکاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، شورای قیمت گذاری فرش به عنوان استان پایلوت در خراسان جنوبی برگزار شد که این هر دو ماه تا ۳ ماه یکبار برگزار می شود.

وی گفت: با هدف بهبود فضای کسب و کار هنر- صنعت فرش دستباف خراسان جنوبی ۹۰ تخته فرش که ۴۰ تخته مربوط به بافندگان غیر مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) بود خریداری شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی افزود: این فرش ها به قیمت یک میلیارد تومان خریداری و این مبلغ به حساب بافندگان واریز شد.

وی از برگزاری دومین شورای قیمت گذاری فرش دستباف استان در آبان ماه خبر داد و گفت: روند شناسایی فرش های مانده روی دست بافندگان در استان با همکاری صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و دفتر روستایی استانداری  ادامه دارد.

خانم خواجوی همچنین افزود: فرش های خریداری شده به کشورهای دیگر صادر می شوند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید