فروش و عرضه فرش‌های حرم مطهر رضوی

فروش و عرضه فرش‌های حرم مطهر رضوی

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: فرش‌های دستباف و ماشینی حرم مطهر رضوی به فروش می‌رسد.

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از غلامرضا باغشنی مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی در گفت و گو با   باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت : فرش‌های دستباف در رواق‌های حرم رضوی بعد از ۵ سال به فروش می‌رسند.

 او تصریح کرد: فرش‌های موجود در صحن‌ها بعد از سه سال که عموما ۶ متری هستند به فروش می‌رسند.

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: بیشترین مشتریان ما از مساجد، تکایا و هیئات مذهبی هستند که با ده درصد تخفیف ویژه اماکن مذهبی و آموزشی که به ثبت رسیده باشند و هیئت امنایی باشند عرضه می‌شوند.

 باغشنی افزود: فرش‌های حرم مطهر رضوی صادرات نمی‌شوند، ولی گاهی زایرین شیعه عربستان به عنوان سوغات متبرک به صورت چمدانی می‌برند.

او تصریح کرد: این فرش‌ها با بهترین کیفیت و ارزنده‌ترین نقش‌ها به سبک اصیل همراه با رنگدانه‌های سنتی و با کیفیت عرضه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: دو کارگاه در مشهد و کاشمر مسئولیت تولید سالانه ۵هزار مترمربع فرش را دارند.

باغشنی افزود: پانصد نفر بافنده خانم در این کارگاه‌ها مشغول به کارند که از طریق توانستیم برای بانوان حاشیه شهر مشهد و زنان بی سرپرست ایجاد شغل کنیم.

او تصریح کرد: علاوه بر این موارد بالغ بر ۱۰۰ نفر عوامل تدارکات فرش از جمله:رنگرز، دستگاه پرداخت و امور اداری را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: روزانه ۲۲۰ تخته فرش در قالیشویی آستان قدس شسته می‌شوند که به بهترین نحو مطلوب جهت استفاده زائران و مجاورین حرم رضوی استفاده شوند.

 باغشنی افزود: خدمات فرش‌ها شامل پهن و جمع کردن فرش ها، نظافت، رفو، حفاظت و حراست از فرش ها، می‌باشد که ۴۰۰ هزار متر مربع خدمات فرش ماشینی و ۳۰هزار متر مربع در فرش‌های بافت می‌باشد.

او تصریح کرد: در مجموع ۶۰نفر نیروی رسمی و ۴۰نفر نیروی قراردادی که تا ۶۰۰ نفر نیروی موقتی ساعتی هم می‌شوند.

 مدیرکل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: در سراسر حرم مطهر رضوی به طور شبانه روزی گشت تنظیف داریم که در لحظه و به هنگام غباررویی از فرش‌ها می‌کنند.

باغشنی افزود: در ماه حدود ۱۲۰۰ کیلو غبار از فرش‌های مطهر رضوی جمع می‌شود.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید