بزرگترین تابلو فرش جهان در موزه هانچونگ چین به نمایش درآمد

بزرگترین تابلو فرش جهان در موزه هانچونگ چین به نمایش درآمد

بزرگترین تابلو فرش جهان در ابعاد ۳.۷۰×۱۲ متر به سفارش دولت چین، توسط خانواده هنرمند صفدرزاده حقیقی در مدت ٩ماه با ١۶٠ رنگ با ٢٢میلیون گره در اصفهان بافته شد و در مهرماه ١٣٩٨ در موزه بزرگ جاده ابریشم هانچونگ نصب گردید.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، این فرش در نوع خود کاری بزرگ،کم نظیر و ارزشمند می باشد که تا کنون بافته شده است. تابلو فرش هانچونگ تصویرگر ملت‌های بزرگ در زمان خود در تجارت با کشور چین می باشد. استفاده از تجربه، هنر، دانش و تکنولوژی در کنار هم کار ارزشمندی است که تا کنون سابقه نداشته و می تواند امید و راه تازه ای در مسیر آینده قالی ایران باشد. تجربه تولید این تابلو فرش می تواند در آینده جوابگوی تولید انواع دیگر فرش های مشابه باشد، که در شرایط خاص نیاز به تولید آن است.

محمدمهدی صفدرزاده حقیقی به خوبی با کارگردانی و مدیریت این اثر ماندگار نشان داد که می توان با خردمندی، تخصص، دلسوزی و آینده نگری کاری بزرگ کرد و نام ایران را در جامعه بین الملل به نیکی و مایه افتخار همچنان پرآوازه نمود. او ثابت کرد که با درایت و برنامه ریزی و اعتماد به دانش و علم فرش و تلفیق هوشمندانه تجربه و علم و هنر می شود کاری بزرگ را در زمانی کوتاه به نتیجه بهتری رساند.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید