جلسه نقد و بررسی رویداد INOCARPET

جلسه نقد و بررسی رویداد INOCARPET

در اجرای مفاد بند "د" ماده 17 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت رویداد INOCARPET با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران و سرپرست مرکز توسعه تجارت فن آوری در محل مرکز توسعه تجارت فن آوری پارک فناوری پردیس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، برپایه این گزارش، به منظور بهره برداری و گسترش ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و فناور داخلی پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل بنیادی و نیازهای هنر- صنعت فرش دستباف، شناسایی گلوگاه­های زنجیره ارزش و الزامات فنی و قانونی امر مقرر شد   :

  1. بمنظور ایجاد ارتباط موثر بین صاحبان ایده و پروایدرهای فن آوری با صاحبان تقاضا و فعالان صنفی بازار فرش دستباف، نسبت به ایجاد دبیرخانه هماهنگی و توسعه روشهای فن آورانه و استقرار آن در پارک فن آوری پردیس بمنظور هماهنگ کردن رویدادها، جلسات مشترک چندجانبه با استارت­آپ ها، کارشناسان مرکز ملی فرش، کارشناسان فن بازار و تشکیل بانک اطلاعاتی موضوعی- منطقه ای در حیطه فناوری های اثربخش اقدام شود.
  2. هماهنگی و دعوت از روسای اتحادیه­ها، فعالان حوزه فرش دستباف و کارشناسان حوزه صنعت- بازار فرش دستباف برای بازدید و حضور در پارک پردیس فناوری و آگاهسازی جامعه مخاطبین از پتانسیل­های نوآوری و نقش درونزای فعالان حوزه فرش در ارتقای اکوسیستم فناورانه و تسهیل خدمات نوین قابل ارائه در کسب و کارهای سنتی.
  3. جمع آوری و ارایه اطلاعات لازم از فعالان صنفی در زنجیره تامین مواد اولیه و مصنوعات فرش دستباف به دبیرخانه مشترک و حضور در جلسات و کارگروه های استانداردسازی و حل مساله.
  4. گفتنی است؛ رویدادINOCARPET  در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف سال جاری برگزار شد.

 

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید