گزارش وضعیت حضور و مشارکت تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان خراسان جنوبی

گزارش وضعیت حضور و مشارکت تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان خراسان جنوبی

گزارش مشارکت استان خراسان جنوبی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف از سوی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به وزیر صنعت ، معدن و تجارت ارائه گردید.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران ، نمایشگاه فرش دستباف ایران همه ساله مورد توجه و علاقه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان خراسان جنوبی بوده و در سالجاری نیز تعداد 17 نفر از تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان در قالب 11 غرفه و به متراژ کل 456 مترمربع در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران حضور داشته و 2600 مترمربع فرش دستباف به ارزشی بالغ بر 35 میلیارد ریال توسط مشارکت کنندگان این استان بفروش رسیده که علیرغم وجود تحریم ها و رکود حاکم بر بازار فرش دستباف به جهت کیفیت و قیمت مناسب مورد توجه خریداران و بازدیدکنندگان قرار گرفت. در پایان رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان از زحمات رئیس  مرکز ملی فرش ایران تشکر و قدردانی نمودند.

افزون بر اینکه در این استان تعداد واحدهای موجود دارای پروانه کسب دست اندرکار چرخه تولید فرش دستباف استان اعم از فروش مواد اولیه ، طراحی نقشه ، ریسندگی ، رنگرزی ، فروش فرش دستباف و غیره نیز 308 واحد میباشد . تعداد 42 کارگاه تولید غیرمتمرکز و 2 کارگاه تولید متمرکز دارای مجوز در استان فعالند. همچنین نشان جغرافیایی فرش دستباف 2 منطقه مود وقهستان نیز ثبت جهانی گردیده است .

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید