اشتغال زایی 48 هزار نفری صنعت فرش دستباف در استان تهران

اشتغال زایی 48 هزار نفری صنعت فرش دستباف در استان تهران

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت با بیان اشتغالزایی 48 هزار نفر در فرش دستباف استان تهران، گفت: قالی بافی جزء مشاغل مهم خانوارهای ایرانی بوده و در تهران نیز جایگاه ویژه دارد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری فارس از تهران، مجتبی شیر قاضی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران درباره صنعت فرش اظهار کرد: قالی بافی جزء مشاغل مهم خانوارهای ایرانی بوده و در تهران ۴۸ هزار شغل در این رابطه ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: دراستان تهران بیش از48500 نفر در رسته‌های مختلف قالیبافی و وابسته مشغول به کار تمام وقت و یا پاره وقت بوده که ازاین تعداد 7هزار نفر مشمول بیمه قالی بافی می‌باشند.

شیر قاضی با اشاره به اینکه صادرات 98درصد از فرش دستباف کل کشور از گمرکات استان تهران صورت می پذیرد، تصریح کرد: این مقدار صادرات یکی از مزیتهای مهم استان تهران نسبت به سایر استان‌ها می باشد که باعث استقرار واحدهای رنگرزی، قالی شوی، پشم شویی، چله دوانی و دارکشی و ... در این استان شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت در همین رابطه ادامه داد: دراین حوزه جهت آگاهی و آموزش قالی بافان، طی 5 ماهه اول سال، 6 دوره تخصصی طراحی فرش، مرمت و نگهداری فرش، بافت، تربیت مربیان ، آموزش تجار و صادرکنندگان برگزار شده است.

وی درباره اهمیت صنعت فرش خاطر‌نشان کرد: در طول 3 سال گذشته 127 مجوز تولید نیز در استان صادر شده که نشانگر اهمیت این هنر صنعت در بین سرمایه گذاران بوده و اشتغال زایی در این بخش را افزایش داده است.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید