اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران/ دکتر ظریف ما ملت فرش باف و صبوری هستیم

اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران/ دکتر ظریف ما ملت فرش باف و صبوری هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه و نماینده اصولگرای تبریز، آذرشهر و اسکو در آخرین روز بیست وهشتمین نمایشگاه فرش دستباف با رئیس مرکز ملی فرش ایران دیدار و گفت و گو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این بازدید، سید عباس موسوی دیپلمات ایرانی و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، با بیان نکته ای از وزیر امور خارجه ایران " ما ملت فرشباف و صبوری هستیم: در خصوص نقش فرش دستباف در مذاکرات بین المللی گفت: همان گونه که جامعه ایران یک جامعه فرش باف است و نشانه بارز  آن صبوری و ظرافت و ریز بافی ست، ما در دیپلماسی بین المللی نیز به همین قائده با هنرمندی و صبوری اقدام می کنیم.

وی گفت: باید خبرنگاران خارجی را به سمت فرش دستباف ایران سوق دهیم.

سید علی پاکدامن معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه، در مورد نقش ارتقاء جایگاه فرش دستباف ایران در  جذب رشد و سرمایه‌گذاری سخنانی ایراد کرد و با توجه به اهمیت فرهنگی و اقتصادی این هنر – صنعت ارتقاء جایگاه فرش دستباف ایران را یک وظیفه ی همگانی خواند.

محمد حسین فرهنگی،  نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو بیان کرد: کمیسیون صنایع و معادن حامی بزرگ فرش دستباف کشور است.

رئیس مرکز فرش ایران توضیحاتی در خصوص جایگاه و ویژگی های فرش دستباف ایران ارائه داد و تصریح کرد بر مستقل ماندن فرش دستباف و ارتقاء جایگاه آن تاکید نمود.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید