رییس مرکز ملی فرش ایران در گفت وگو با الفبا خبرداد/ استقبال کم نظیر از نمایشگاه فرش با وجود روزهای سخت اقتصادی

رییس مرکز ملی فرش ایران در گفت وگو با الفبا خبرداد/ استقبال کم نظیر از نمایشگاه فرش با وجود روزهای سخت اقتصادی

رییس مرکز ملی فرش ایران ازتحقق فروش واستقبال کم نظیر مردم ازنمایشگاه فرش دستباف ایران با وجود روزهای سخت اقتصادی و تحریم های آمریکا خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از الفبا دست پاک با بیان این که با وجود مواجهه با جنگ اقتصادی سنگین و شیطنت های آمریکا ، حوزه فرش کشور توانسته جمعیتی دو میلیون نفری با ماهیت صد در صد مردمی را جذب کند، درگفت وگو با الفبا افزود: با وجود آن که ما از سال گذشته درحوزه فرش توسط آمریکا تحریم شدیم اما شاهد حضور گسترده مردم در نمایشگاه پارسال و امسال هستیم . باوجود روزهای سخت اقتصادی انتظار نداشتیم که این گونه مردم از نمایشگاه فرش استقبال کنند.

رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به حضور 850 غرفه درنمایشگاه امسال ادامه داد:این نشان از اعتماد و امید تولیدکنندگان و مردم به این حوزه دارد و طی روزهای اخیر بیش از حد انتظار ما فروش اتفاق افتاده است.

وی افزود: آن چیزی که فروشندگان فرش و اتحادیه آنها دراین شرایط سخت اقتصادی به ما منعکس می کنند، نشان دهنده فروش خوبی است که برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با بیان این که کسانی که از این نمایشگاه برای صادرات به خارج از کشور نیز فرش خریداری و انبار کرده اند نیز بازخورد خوبی نشان داده اند، تصریح کرد:روی هم رفته از برگزاری این نمایشگاه راضی هستیم و با وجود شرایط خاص و سخت اقتصادی بیش  از انتظار ما بود.

دست پاک با اشاره به این که فروش داخلی فرش نیز بسیار خوب بود ارایه آمار و ارقام دراین خصوص را به بعد از اتمام نمایشگاه موکول کرد و درخصوص استقبال سایر کشورها از جمله چین از نمایشگاه گفت:ما به دنبال آن هستیم که میز مشترک بین ایران و چین را در مرکز ملی فرش ایران داشته باشیم چون چین بازار بسیار بزرگی برای ایران است و جمعیت ثروتمند چین علاقه مند به فرش دستباف ایرانی هستند.

وی با بیان این که کشورهای چین، هنگ کنگ و سایر کشورهای آسیای شرقی می توانند بازار خوبی برای توسعه تجارت فرش ایران باشند، گفت: ما پس از تحریم آمریکا 29.5 درصد از صادرات فرشمان را از دست دادیم اما با این وجود صادرکنندگان ما از طرق مختلف فرش خودشان را صادر می کنند و آثار بسیار خوبی را در چین، روسیه ، کشورهای اتحادیه آ سه آن و سایر کشورها می توانیم داشته باشیم.

دست پاک با اشاره به بازدید حدود 22 سفیر از کشورهای استرالیا، شیلی، کره جنوبی و سایر کشورها افزود: همه این سفرا برای توسعه روابط اقتصادی با کشورشان در حوزه های مختلف و ازجمله فرش اعلام آمادگی کردند و می توانیم با این کشورها نمایشگاه های مشترک داشته باشیم.

رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اعلام آمادگی دو شرکت بزرگ چینی برای توسعه همکاری ها با ایران در سال گذشته گفت: ما هنوز ظرفیتهایمان در این زمینه آماده نیست. ما درزمینه برندینگ باید کار کنیم تا بتوانیم قدرت رقابت با سایر کشورهای بزرگ دنیا را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: بحث برندینگ و شناسنامه دار کردن فرش ایرانی جزو اولویتهای کاری ما است.

دکتر دست پاک همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه این نمایشگاه طی تفاهم نامه ای با مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای توسعه فروش اینترنتی فرش خبرداد و گفت: از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای ورود برندهای بزرگ کشورمان در حوزه فروش اینترنتی نظیر بازار دعوت کرده ایم تا بتوانیم فروش اینترنتی فرش دست باف ایران در جهان را توسعه دهیم.

   

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید