هیچ سالی استقبال از نمایشگاه فرش دستباف به اندازه امسال نبوده است

هیچ سالی استقبال از نمایشگاه فرش دستباف به اندازه امسال نبوده است

الفبا-حسین بردبار: رییس مرکز ملی فرش ایران معتقد است هیچ سالی استقبال از نمایشگاه فرش به اندازه امسال نبوده است

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دستپاک در گفتگو با الفبا چند دلیل برای این موضوع مطرح میکند که جزئیات آن را در پرسش و پاسخ با وی می خوانید:

وضعیت فرش دستباف در مقایسه باسال‌های گذشته چه شرایطی دارد؟

-در همین شرایط تحریم و جنگ اقتصادی که به ما تحمیل شده است ما بزرگترین و بیشترین غرفه‌های نمایشگاه را داریم و هیچ سالی استقبال به اندازه امسال نبوده چرا که ۸۵۰ غرفه را تحت پوشش دادیم و به علت میزان استقبال مردم، مجبور شدیم پاویون خود را هم در اختیار غرفه دارها قرار دهیم. و این به معنی آن است که وضعیت فرش دستبافت کشورمان هم به لحاظ داخلی و هم به لحاظ خارجی نسبت به بقیه کالاها وضعیت خوب و مناسبی دارد.

امسال وضعیت کشورهای دیگر از لحاظ استقبال از نمایشگاه و خرید فرش دستباف چگونه بوده است؟

-در روز اول نمایشگاه حدود ۱۷ سفیر حضور پیدا کردند که این هم در حوزه فرش دستباف بی سابقه بوده است. ما بزرگترین ایونت‌ها(رویدادهای تجاری و کاری) را داریم و طی ۷ روز برگزاری نمایشگاه حدود ۱۸ رویداد را برای رفع مشکلات در حوزه فرش دستباف برگزار میکنیم. از جلسات با تجار داخلی و خارجی کشورمان گرفته تا جلسات مختلف که شاهد آن خواهیم بود. ما به دنبال این هستیم که تاثیر تجارت الکترونیک را در حوزه فرش دستباف بتوانیم ببینیم.

این هدف را چگونه محقق میکنید؟

ما در بحث ضمانت صادرات حرکت‌هایی انجام دادیم و به دنبال آن هستیم تا با مکانیزم‌های خاص صادرات فرش دستباف کشورمان را ضمانت کنیم. همچنین با صندوق ضمانت صادرات تفاهم نامه‌ای منعقد می‌کنیم تا در اولین فرصت رفتار و حرکت جدیدی در فروش و صادرات فرش دستباف کشورمان داشته باشیم.

منبع : مرکز ملی فرش ایران
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی فرش نیوز در سایت منتشر خواهد شد
ارسال نظر جدید